اخرین گزارش ها از نا آرامی ها در ترکیه

اخرین گزارش ها از نا آرامی ها در ترکیه

در پی انتشار یک فیلم ویدئویی که ضرب و شتم یک دانشجو توسط ماموران پلیس ترکیه در آن مشخص است، پلیس این کشور بار دیگر با اتهام سرکوب مواجه شد و این در حالی است که دور جدیدی از ناآرامی‌ها شهرهای مختلف این کشور را در بر گرفته است. به گزارش ظهور۱۲ به نقل از […]

در پی انتشار یک فیلم ویدئویی که ضرب و شتم یک دانشجو توسط ماموران پلیس ترکیه در آن مشخص است، پلیس این کشور بار دیگر با اتهام سرکوب مواجه شد و این در حالی است که دور جدیدی از ناآرامی‌ها شهرهای مختلف این کشور را در بر گرفته است.

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از شبکه خبری یورونیوز، گزارش شده است که خشونتهای جدید میان نیروهای پلیس ضد شورش و معترضان ضد دولتی در دو شهر ترکیه رخ داده است و نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله های پلاستیکی استفاده کردند

مقام‌های ترکیه به تلاش برای نابود کردن این فیلم و مخفی کردن اقدامات خشونت بار پلیس این کشور علیه معترضان ضد دولتی متهم شده‌اند.

دادستان‌ها می‌گویند تلاش‌هایی شده تا فیلم حمله به علی اسماعیل کورکاز، دانشجوی ۱۹ ساله ترکیه‌ای را که در درگیری‌های شهر غربی این کشور مورد حمله قرار گرفته بود، از هارد دیسک دوربینی که این تصاویر را ضبط کرده بود حذف شود. این جوان در پی شدت جراحات درگذشت.

تظاهرات هفته گذشته نیز در اعتراض به مرگ یک جوان ۲۲ ساله در جریان درگیری‌ها میان معترضان و پلیس ترکیه در انتاکیه رخ داد.

خانواده این مرد جوان مدعی‌اند که وی در پی اصابت کپسول گاز اشک آور به سرش کشته شده در حالیکه پلیس می‌گوید وی از ساختمانی سقوط کرده است.

روزنامه نیشین نیز نوشت، دور جدید ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در ترکیه شش ماه پیش از انتخابات محلی رخ داده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI