سرقت عتیقه جات‌ میلیاردی از کاخ موزه نیاوران

سرقت عتیقه جات‌ میلیاردی از کاخ موزه نیاوران

در ماه گذشته فردی به پایگاه یکم پلیس اگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد و از سرقت عتیقه جات‌اش در کاخ موزه نیاوران خبر داد و در تشریح ماجرا به کارآگاهان گفت: چند روز گذشته بر حسب فراخوان معاونت گردشگری میراث فرهنگی نمایشگاهی از اشیاء عتیقه در کاخ موزه نیاوران تشکیل و بنده نیز به عنوان […]

در ماه گذشته فردی به پایگاه یکم پلیس اگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد و از سرقت عتیقه جات‌اش در کاخ موزه نیاوران خبر داد و در تشریح ماجرا به کارآگاهان گفت: چند روز گذشته بر حسب فراخوان معاونت گردشگری میراث فرهنگی نمایشگاهی از اشیاء عتیقه در کاخ موزه نیاوران تشکیل و بنده نیز به عنوان یک عتیقه دار در این نمایشگاه با چهار قطعه عتیقه به ارزش ۶ میلیارد ریال شرکت کردم. ولی متاسفانه امروز صبح خبر سرقت عتقیه‌جاتم را از کاخ موزه نیاوران شنیدم.

در ادامه ماموان پس از بررسی از صحت گفته‌های شاکی فعالیت خود را آغاز کرده و در قدم اول تمامی جواهر فروشی‌های شهر را به همراه خریداران عتیقه زیر نظر گرفتند.

از این موضوع دیری نگذشت که ماموران دریافتند فردی به نام مجید قصد فروختن صنایع دستی و گران قیمتی را در بازار سیاه دارد، لذا سریعا یگان ویژه به راه افتاده و فرد مورد نظر را دستگیر و به همراه اموال عتیقه به پایگاه انتقال دادند.

متهم در بازجویی فنی و پلیسی اعلام کرد که این عتیقه جات را از دوستش به نام سیروس که در تهران زندگی می‌کند، گرفته لذا ماموران سریعا به محل مخفیگاه متهم حضور پیدا کرده و در یک عملیات در حالی متهم قصد فرار از دست ماموران را داشت، دستگیر و به مقر انتقال دادند.

سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با تائید این خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: متهم پس از اعتراف صریح به سرقت از کاخ موزه نیاوران، پرونده‌اش تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاء شد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI