هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس

هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : هواپیمای دریم‌لاینر ۷۸۷ بوئینگ با دو آتش‌سوزی باتری لیتیوم یونی که منجر به بر زمین نشستن ناوگان آن در اوایل سال جاری شد و همچنین آتش گرفتن دستگاه فرستنده اضطراری یک دریم‌لاینر در فرودگاه هیتدرو در ماه گذشته، هنوز با مشکلاتی در ارائه پرواز ایمن روبرو است. […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : هواپیمای دریم‌لاینر ۷۸۷ بوئینگ با دو آتش‌سوزی باتری لیتیوم یونی که منجر به بر زمین نشستن ناوگان آن در اوایل سال جاری شد و همچنین آتش گرفتن دستگاه فرستنده اضطراری یک دریم‌لاینر در فرودگاه هیتدرو در ماه گذشته، هنوز با مشکلاتی در ارائه پرواز ایمن روبرو است.

اکنون شرکت بوئینگ در گامی رو به جلو برای پشت سر گذاشتن این مشکلات، نخستین نمونه دریم‌لاینر ۷۸۷-۹ خود را در کارخانه مونتاژ اورت در واشنگتن آماده کرده است.

نخستین نمونه این دریم‌لاینر قرار سال آینده به شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند تحویل داده شود.

دریم لاینر ۷۸۷ با موتورها و راهروی دوقلو، هواپیمای متوسط بوئینگ برای بازار میانه است. این نخستین هواپیمای مسافربری اصلی است که به میزان زیادی از مواد کامپوزیت بهره می‌برد و بنابر اعلام بوئینگ از ۲۰ درصد سوخت کمتر استفاده کرده و ۲۰ درصد انتشار گازهای گلخانه‌یی کمتری نسبت به سایر هواپیماهای طبقه خود دارد.

این دریم‌لاینر همچنین از فشار و رطوبت بالاتر درون کابین، پنجره‌های بزرگتر با شیشه هوشمند الکتروکرومیک و سرعت حرکت ۹۱۳ کیلومتر بر ساعت برخوردار است.

دریم‌لاینر ۷۸۷-۸ نخستین پرواز مسافربری خود را در اکتبر ۲۰۱۱ انجام داد.

۷۸۷-۹ دومین نوع از سه مدل دریم‌لاینر است. این هواپیما شش متر طویل‌تر از ۷۸۷-۸ بوده و با طول کلی ۶۳ متر می‌تواند بین ۲۵۰ تا ۲۹۰ مسافر را حمل کند که ۴۰ مسافر بیشتر از دریم‌لاینر ۷۸۷-۸ است.

دریم‌لاینر جدید همچنین از محدوده ۱۴ هزار و ۸۰۰ تا ۱۵ هزار و ۷۵۰ کیلومتر برخوردار بوده که ۵۵۵ کیلومتر بیشتر از نمونه قبلی آن است.

دومین و سومین فروند هواپیمای دریم‌لاینر ۷۸۷-۹ در مرحله پایانی مونتاژ خود قرار داشته و نخستین فروند قرار است در هفته‌های آینده در آماده‌سازی برای تحویل نهایی، آزمایش‌های پروازی خود را انجام دهد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI