ایران در سوریه آزمایش شیمیایی انجام داده است

ایران در سوریه آزمایش شیمیایی انجام داده است

ورلد تریبون؛ سازمان اطلاعاتی اسرائیل در ادامه ادعاهای خود علیه ایران مدعی شد که ایران در جریان جنگ داخلی سوریه به آزمایش سلاح شیمیایی پرداخته است. طبق ادعاهای مقامات اسرائیلی این آزمایشات شامل آن دسته از تسلیحات شیمیایی بوده است که در ماه آگوست علیه شورشیان سنی مورد استفاده قرار گرفته است. نتانیاهو در جلسه […]

ورلد تریبون؛ سازمان اطلاعاتی اسرائیل در ادامه ادعاهای خود علیه ایران مدعی شد که ایران در جریان جنگ داخلی سوریه به آزمایش سلاح شیمیایی پرداخته است.

طبق ادعاهای مقامات اسرائیلی این آزمایشات شامل آن دسته از تسلیحات شیمیایی بوده است که در ماه آگوست علیه شورشیان سنی مورد استفاده قرار گرفته است.

نتانیاهو در جلسه ۲۵ آگوست خود با لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه به انعکاس تحلیل سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل درباره حمله ۲۱ آگوست به حومه دمشق پرداخت.

وی در این جلسه مدعی شد: دولت اسد مشتری تمام و کمال ایران به شمار رفته و سوریه نیز به آزمایشگاه ایران تبدیل شده است. اکنون دنیا نظاره‌گر این مساله است و ایران نیز به دنبال آن است که شاهد واکنش دنیا نسبت به استفاده از سلاح شیمیایی باشد.

نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود اعلام کرد که ایران و حزب‌الله دارای زرادخانه سلاح شیمیایی بوده و قصد ارزیابی واکنش بین‌الملل به استفاده از سلاح‌های غیر متعارف را داشتند.

وی در ادامه دولت اسد را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم خود متهم کرد که در جریان آن بین ۳۶۰ تا ۱۳۰۰ نفر کشته شدند.

۹ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :علی

دشمنان اسلام همیشه شکست خورده وخواهد خورد.

KHAMENEI KHAMENEI