افزایش نشت اورانیوم در نیروگاه اتمی ژاپن

افزایش نشت اورانیوم در نیروگاه اتمی ژاپن

مقامات دولتی و کارشناسان نیروگاه اتمی ژاپن درخصوص نشت آب‌های آلوده به اورانیوم در این نیروگاه ویران شده در سونامی دو سال پیش هشدار دادند. حادثه هولناک سونامی ژاپن موجب انتشار مواد رادیواکتیو در نیروگاه شد و صدمات جبران‌ناپذیری به شهروندان ژاپنی وارد آورده است. شدت تشعشعات هسته‌ای به قدری بوده که با وجود گذشت […]

مقامات دولتی و کارشناسان نیروگاه اتمی ژاپن درخصوص نشت آب‌های آلوده به اورانیوم در این نیروگاه ویران شده در سونامی دو سال پیش هشدار دادند.

حادثه هولناک سونامی ژاپن موجب انتشار مواد رادیواکتیو در نیروگاه شد و صدمات جبران‌ناپذیری به شهروندان ژاپنی وارد آورده است. شدت تشعشعات هسته‌ای به قدری بوده که با وجود گذشت دو سال از وقوع آن آثار به جای مانده از سونامی در بخش شیلات، کشاورزی و آبزیان دریایی هنوز قربانی می‌گیرد.

مسئولان محیط‌ زیست و شرکت برق توکیو اعلام کرد: میزان آلودگی آب سدها و نشت مواد رادیواکتیو با جوشش آب از کف نیروگاه به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.

کارکنان نیروگاه اتمی ژاپن به شدت تحت مراقبت ویژه هستند زیرا با ایستادن و کارکردن طولانی مدت در نیروگاه در معرض نخستین نشانه‌های آلودگی، تهوع و سرگیجه قرار خواهند گرفت.

شرکت نیروی هسته‌ای توکیو موسوم به تیکو که بهره‌برداری از این نیروگاه را برعهده دارد از آن زمان تاکنون تلاش می‌کند از نشت مواد آلوده به رادیو اکتیو جلوگیری کند. مسئولان نیروگاه به دلیل نداشتن آمادگی لازم برای مقابله با این بحران مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند و همچنین به پنهان کردن مشکلات پدید آمده در این نیروگاه متهم شده‌اند.

۲ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI