کشف سیاره ای کوچک همانند زمین

کشف سیاره ای کوچک همانند زمین

محققان موسسه فناوری ماساچوست امریکا می‌گویند،این نخستین باری است که سیاره کوچکی همانند زمین با فاصله‌ای نزدیک و قدرت نورافشانی بالا مشاهده می‌شود. به گفته دانشمندان با وجود خصوصیات کاملاً مشابه این سیاره با زمین، هنوز امکان زندگی در آن وجود ندارد. نزدیکی بسیار زیاد این سیاره با ستاره میزبانش، دمای ۲۷۶۰ درجه‌ای و سطح […]

محققان موسسه فناوری ماساچوست امریکا می‌گویند،این نخستین باری است که سیاره کوچکی همانند زمین با فاصله‌ای نزدیک و قدرت نورافشانی بالا مشاهده می‌شود.

به گفته دانشمندان با وجود خصوصیات کاملاً مشابه این سیاره با زمین، هنوز امکان زندگی در آن وجود ندارد. نزدیکی بسیار زیاد این سیاره با ستاره میزبانش، دمای ۲۷۶۰ درجه‌ای و سطح سوزان کپلر دلیل اصلی غیرممکن بودن حیات در این سیاره عنوان شده است.

دانشمندان بر این باورند که این سیاره اقیانوسی از گدازه‌های آتشین است. چرخش دوباره این سیاره به دور ستاره‌‌اش در طول روز از جمله موارد خارق‌العاده‌ای بوده که شگفتی ستاره‌شناسان را برانگیخته است. این سیاره ۴۰ برابر نزدیک‌تر از سیاره عطارد به زمین است. ستاره این سیاره بسیار جوان عنوان شده زیرا چرخش ۲ باره این سیاره این واقعیت شگرف را به اثبات می‌رساند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI