هوش انسان های اولیه در ساخت یک ابزار دست ساز + عکس

هوش انسان های اولیه در ساخت یک ابزار دست ساز + عکس

باستان‌شناسان در پی تحقیقات روی ابزارهای انسان‌های نئاندرتال به این نتیجه رسیده‌اند آن‌ها انسان‌هایی باهوش بوده‌اند. ابزارهای به دست‌آمده از آن دوره حاکی است آن‌ها ساخت ابزار را در گروه‌های مختلف اجتماعی از یکدیگر می‌آموختند. باستان‌شناسان ساتمستون انگلیس پس از بررسی ۱۳۰۰ ابزار سنگی از ۸۰ سایت حفاری‌شده در پنج کشور اروپایی در مناطقی چون […]

باستان‌شناسان در پی تحقیقات روی ابزارهای انسان‌های نئاندرتال به این نتیجه رسیده‌اند آن‌ها انسان‌هایی باهوش بوده‌اند. ابزارهای به دست‌آمده از آن دوره حاکی است آن‌ها ساخت ابزار را در گروه‌های مختلف اجتماعی از یکدیگر می‌آموختند.

باستان‌شناسان ساتمستون انگلیس پس از بررسی ۱۳۰۰ ابزار سنگی از ۸۰ سایت حفاری‌شده در پنج کشور اروپایی در مناطقی چون جنوب غربی فرانسه و انگلستان و آلمان به این اطلاعات دست یافته‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد نئاندرتال‌ها فرهنگی پیچیده‌تر از آنچه تاکنون تصور می‌شده داشته‌اند.

طراحی ابزار دست‌ساز برای خوردن غذا و تکه‌کردن گوشت به خوبی میزان هوش این انسان‌های نخستین را نشان می‌دهد.

دکتر کارن روبنز از مرکز باستان‌شناسی در این باره می‌گوید: نئاندرتال‌های مناطق بلژیک و هلند با یکدیگر در ارتباط بوده‌اند و ساخت ابزار چندمنظوره را به یکدیگر آموخته‌اند. ابزارها اطلاعات اجتماعی و فرهنگی انسان‌های نئاندرتال و مکانیزم قوی یادگیری اجتماعی آن‌ها را نشان می‌دهد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :hossein

P n P اگه اونا باهوش نبودن که ما الان مثله اونا بودیم 😐

KHAMENEI KHAMENEI