تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی

تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی

بعد از سکته مغزی درک احساساتی مانند غم و اندوه دچار اختلال می‌شود. محققان و پژوهشگران مغز و اعصاب معتقدند بخشی از مغز که مسئول کنترل این نوع احساسات است در اثر سکته مغزی نابود می‌شود. سکته مغزی روی لوب فرونتال مغز که مسئول احساسات است تاثیر می‌گذارد، همچنین حافظه کوتاه مدت را تحت تاثیر […]

بعد از سکته مغزی درک احساساتی مانند غم و اندوه دچار اختلال می‌شود.

محققان و پژوهشگران مغز و اعصاب معتقدند بخشی از مغز که مسئول کنترل این نوع احساسات است در اثر سکته مغزی نابود می‌شود.

سکته مغزی روی لوب فرونتال مغز که مسئول احساسات است تاثیر می‌گذارد، همچنین حافظه کوتاه مدت را تحت تاثیر قرار می دهد.

مردی که بعد از سکته مغزی در گروه مطالعاتی متخصصان مغز و اعصاب قرار داشت در این باره گفت: بعد از سکته مغزی هرگز احساس افسردگی نمی‌کنم و اگرچه این یک مزیت سکته مغزی به حساب می‌آید ولی به‌خاطر اختلال در درک عواطف این مزیت تبدیل به بدترین دشـــــــمن بیمــاران مبتلا به سکته مغزی شـده است. این بیماران به سختی غم و اندوه را احساس می‌کنند و عواطف شان کمتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

یک متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان چارینگ کراس امریکا می‌گوید: مواردی وجود دارد که باعث آسیب‌های مغزی می‌شود. برخی از مردم بعد از سکته مغزی نه تنها عواطف‌شان دچار تغییراتی می‌شود بلکه توانایی تشخیص احساسات افراد دیگر را نداشته و نمی‌توانند هنگام شنیدن چیزی حتی حالات چهره خود را تغییر بدهند و این مسأله باعث می‌شود زندگی و روابط خانوادگی و اجتماعی‌شان دچار مخاطره شود و ابعاد این بیماری بر زندگی آنان سایه بیندازد. اهمیت این موضوع متخصصان را بر آن داشته است به فکر راه‌حلی در این زمینه بیفتند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI