تصویری تاسف بار از دریای پر از آشغال/عکس

تصویری تاسف بار از دریای پر از آشغال/عکس

سال‌هاست انسان‌ها باعث آلودگی بسیاری از منابع و ذخایر کره خاکی شده و رفته رفته نابودی این منابع با ارزش را رقم می‌زنند. یک عکاس حیات‌وحش تصاویر ناراحت کننده‌ای از میزان آلودگی دریا در سواحل جاوای اندونزی گرفته که نشان می‌دهد چطور دریا آلوده و پر از آشغال شده است. در یکی از عکس‌های گرفته […]

سال‌هاست انسان‌ها باعث آلودگی بسیاری از منابع و ذخایر کره خاکی شده و رفته رفته نابودی این منابع با ارزش را رقم می‌زنند.

یک عکاس حیات‌وحش تصاویر ناراحت کننده‌ای از میزان آلودگی دریا در سواحل جاوای اندونزی گرفته که نشان می‌دهد چطور دریا آلوده و پر از آشغال شده است. در یکی از عکس‌های گرفته شده دیده می‌شود که یک موج سوار سوار بر امواج دریاست اما این امواج به حدی آلوده و پر از آشغال هستند که بالای سر موج‌سوار را مقدار زیادی زباله معلق در آب پر کرده است.

در تصویری دیگر زباله‌های زیادی در کنار یک کرجی دیده می‌شود که نشان از ردپای انسانی و زباله‌هایش در آب دارد. این زباله‌ها می‌توانند آب را به شدت آلوده کرده و علاوه بر تهدید زندگی موجودات دریایی برای خود انسان‌ها نیز بسیار مضر باشند.

زاک نویله عکاس این تصاویر می‌گوید: عکس‌هایم را در پی گشت و گذار سفرهایم به نقاط مختلف دنیا گرفته‌ام. بسیاری از زباله‌ها روی سطح آب شناور بوده‌اند، بستر دریاها به شکل سطل‌های زباله گسترده درآمده که آلودگی‌های زیادی را نیز به دنبال دارد. بسیاری از ماهی‌ها یا لاک‌پشت‌های دریایی این زباله‌ها را با غذا اشتباه گرفته و زباله‌های کوچک را می‌بلعند و متأسفانه بسیاری از زباله‌ها دارای سموم شیمیایی هستند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI