بزرگترین ماهی دنیا در نروژ صید شد + عکس

بزرگترین ماهی دنیا در نروژ صید شد + عکس

یک ماهیگیر آلمانی با قلاب بزرگ‌ترین ماهی جهان را در سواحل نروژ صید کرد. مارکو لیبنو ۳۰ ساله به همراه ۲ نفر از دوستان خود در حال ماهیگیری در آب‌های اقیانوس اطلس بود که قلاب ماهیگیری‌اش به دهان چنین ماهی غول‌پیکری گیر کرد. وزن ماهی غول‌پیکر که رکورد جهانی را به‌دست آورده برابر با ۵۱۳ […]

یک ماهیگیر آلمانی با قلاب بزرگ‌ترین ماهی جهان را در سواحل نروژ صید کرد.

مارکو لیبنو ۳۰ ساله به همراه ۲ نفر از دوستان خود در حال ماهیگیری در آب‌های اقیانوس اطلس بود که قلاب ماهیگیری‌اش به دهان چنین ماهی غول‌پیکری گیر کرد. وزن ماهی غول‌پیکر که رکورد جهانی را به‌دست آورده برابر با ۵۱۳ پوند، (۶۹/۲۳۲ کیلوگرم) است در حالی که رکورد قبلی ۴۱۹ پوند بود.

مارکو در این باره می‌گوید: صید این ماهی حدود ۹۰ دقیقه طول کشیده است. این ماهی به‌اندازه یک گوریل غول‌پیکر بود که (۷۵/۲‌متر) طول داشت و به شکل یک هیولای دریایی به نظر می‌رسید. برای گرفتن ماهی از آب ۲نفر از دوستانم به من کمک کردند تا آن را از دریا بیرون کشیدیم. کارشناسان انجمن بین‌المللی ماهیگیران پس از دیدن ماهی در ساحل اندازه ماهی را ثبت کردند و آن را بزرگ‌ترین ماهی صید شده در جهان دانستند.

دیوید بوچر از شرکت ماهیگیری هامبورگ در این باره می‌گوید: ماهیگیر مجبور شده برای بیرون کشیدن ماهی غول‌پیکر به همراه دوستانش از زنجیر استفاده کند. اندازه ماهی به حدی بزرگ بوده که شبیه به یک زیردریایی کوچک به نظر می‌رسید.

۲۸ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI