مسجدی که با جزر و مد آب بالا و پایین میشود + تصاویر

مسجدی که با جزر و مد آب بالا و پایین میشود + تصاویر

“مسجد تنکو تنکازاهارا” در سال ۱۹۹۴ ساخته شده که دارای معماری تلفیقی مراکشی و مدرن است و به خاطر معماری خاصی که دارد به “مسجد معلق” معروف است. این مسجد بر روی یک سطح شناور ساخته شده و وقتی سطح آب در اثر مد بالا می آید گویی که این مسجد در آب غوطه ور […]

“مسجد تنکو تنکازاهارا” در سال ۱۹۹۴ ساخته شده که دارای معماری تلفیقی مراکشی و مدرن است و به خاطر معماری خاصی که دارد به “مسجد معلق” معروف است.

این مسجد بر روی یک سطح شناور ساخته شده و وقتی سطح آب در اثر مد بالا می آید گویی که این مسجد در آب غوطه ور است.

“مسجد تنکو تنکازاهارا” در دهانه رود “ایبای” در پنج کیلومتری کوالاترنگانو واقع شده است.این مسجد وجود خود را به پادشاه ترنگانو مدیون است ، معماری آن در زمان سلطان “مرحوم محمود موکتافی بیلاح شاه ابن مرحوم سلطان اسماعیل ناصرالدین شاه که آخرین پادشاه ترنگا بوده ، پایه ریزی شده است.

نام این مسجد را نیز سلطان از نام مادر خود انتخاب کرده است؛ نام مادر سلطان “توآنکواینتان زهرا بنت المرحوم تنگو سری ستیاراجا” بوده است.

هدف پادشاه از ساخت این مسجد ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی و دین اسلام بوده است.بومیان ترنگانو مسجد تنکو تنگازاهارا را به نام مسجد “تراپانگ” می شناسند.رنگ این بنا سفید بوده و نه تنها یک مکان مذهبی زیبا با معماری منحصر به فرد است بلکه مناظر طبیعی بسیار زیبایی دارد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI