عکس های دیدنی از حجامت به روش هندی

عکس های دیدنی از حجامت به روش هندی

حجامت نام یک روش درمانی است که بر اساس قدیمی ترین سند موجود از ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می شده است و بعد ها از مقدونیه به یونان باستان رخنه کرده است و در آن زمان شاخص پزشک بودن حجامت کردن و داشتن ابزار آن بوده است. این روش سنتی […]

حجامت نام یک روش درمانی است که بر اساس قدیمی ترین سند موجود از ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می شده است و بعد ها از مقدونیه به یونان باستان رخنه کرده است و در آن زمان شاخص پزشک بودن حجامت کردن و داشتن ابزار آن بوده است.

این روش سنتی درمان در مکاتب بزرگ طب سنتی در ایران، چین و هند از دیرباز رواج داشته است و همچنان برای بسیاری از بیماری ها تجویز می شود.

در هندوستان از حجامت استفاده سنّتی می‌شود ولی با وجود اینکه “ساشرتا” یکی از بزرگان جراحی در هند از حجامت بهره می‌برده است، ولی هنوز در سیستم درمانی کشور به صورت فراگیر وارد نشده است. طب”آیورودای” هندی(طب سنتی هند) که مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می باشد نیز در مورد حجامت و اثرات درمانی آن بحث شده است. درهمین رابطه عکاس شبکه “الجزیره” در گزارشی تصویری از یکی از مراکز حجامت هندی این روش سنتی درمان را به تصویر کشیده است.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI