گوجه ‎فرنگی چه فایده هایی دارد ؟

ایسنا: مهندس قربانی » گوجه ‎فرنگی و فرآورده‎های کنسروی آن غنی از پتاسیم و ویتامین‎ها است. وی اضافه کرد: مقادیر فولات و پتاسیم فراورده‎های گوجه‌فرنگی مشابه بسیاری از سبزیجات دیگر که مصرف رایجی در جامعه دارند است اما میزان آلفا تاکامزول و ویتامین C آن در مقایسه با سایر سبزیجات به طور قابل ملاحظه‎ای بالاتر […]

ایسنا: مهندس قربانی » گوجه ‎فرنگی و فرآورده‎های کنسروی آن غنی از پتاسیم و ویتامین‎ها است.

وی اضافه کرد: مقادیر فولات و پتاسیم فراورده‎های گوجه‌فرنگی مشابه بسیاری از سبزیجات دیگر که مصرف رایجی در جامعه دارند است اما میزان آلفا تاکامزول و ویتامین C آن در مقایسه با سایر سبزیجات به طور قابل ملاحظه‎ای بالاتر است.

این مقام مسوول تصریح کرد: از بین سبزیجات رایج هویج میزان ویتامین A بالاتری از گوجه‎فرنگی دارد.

قربانی اظهار کرد: علاوه بر ترکیبات ریزمغذی، گوجه‎فرنگی حاوی ترکیبات فیتوشیمیایی با ارزشی هم‎چون کارتنوئید و پلی‎فنل‎ها است.

وی ادامه داد: کارتنوئیدها هم‎چون رنگدانه‎های قرمز رنگ لایکوپن و بتاکاروتن (پیش‎ساز ویتامین A) و فیتوئن و فیتوفلوئن به وفور در گوجه‎فرنگی فرآیند شده یافت می‎شود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: مقدار فلاونول گوجه‎فرنگی نیز بالا بوده و بیش از ۹۸ درصد آن در پوست میوه قرار گرفته است.

قربانی اضافه کرد: ۵۸ درصد لیکوپن مصرفی افراد جامعه از گوجه‎‌فرنگی و فرآورده‎های حاصل از آن تأمین می‎شود و تنها ۱۵ درصد لیکوپن مصرفی افراد از سایر منابع هم‎چون هندوانه و انگور قرمز بدست می‌آید.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI