حقوق مستمی بگیران و بازنشستگان ۲۵% افزایش یافت

پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد : هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و ماده(۹۶) قانون تامین اجتماعی –مصوب ۱۳۵۴- تصویب کرد؛ مستمری مستمری بگیران اعم از بازنشسته، از کار افتاده و بازمانده به میزان بیست و پنج درصد افزایش می یابد. […]

پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد : هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و ماده(۹۶) قانون تامین اجتماعی –مصوب ۱۳۵۴- تصویب کرد؛ مستمری مستمری بگیران اعم از بازنشسته، از کار افتاده و بازمانده به میزان بیست و پنج درصد افزایش می یابد.

بر این اساس، پس از اعمال افزایش یاد شده، حداقل حقوق دریافتی ماهیانه افرادی که میزان سابقه پرداخت حق بیمه آنها سی سال و بیشتر باشد،(اعم از سابقه پرداخت حق بیمه واقعی و نیز سنوات ارفاقی که به موجب قوانین مختلف نظیر اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور ایجاد شده است) مبلغ هفت میلیون ریال تعیین می شود.

همچنین اجرای تصویب نامه ۹/۲/۱۳۸۸ در خصوص مستمری بگیران بهره مند از حمایت یارانه ای دولت، منوط به پیش بینی ردیفی جداگانه در لوایح بودجه سنواتی و پرداخت اعتبار مربوط به سازمان تامین اجتماعی است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI