خانوم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد + تصویر

معصومه حاتم خانی ، خبرنگاری بود که بی پروا ، صریح ترین سوال ها را از رئیس جمهور پرسید و این در حالی بود که احمدی نژاد ، قبل از آغاز پرسش ها ، آنها را از پرسیدن چنین سوالاتی ، صراحتاً منع کرده بود. حاتم خانی پرسید: «بحثی که خدمت شما دارم ناظر به […]

معصومه حاتم خانی ، خبرنگاری بود که بی پروا ، صریح ترین سوال ها را از رئیس جمهور پرسید و این در حالی بود که احمدی نژاد ، قبل از آغاز پرسش ها ، آنها را از پرسیدن چنین سوالاتی ، صراحتاً منع کرده بود.

حاتم خانی پرسید:

«بحثی که خدمت شما دارم ناظر به مباحث اقتصادی والبته انتقادی است. مباحثی است که دغدغه ذهن مردم است.

در ابتدای دولت فرمودید پول نفت را سر سفره مردم می آورید در حالیکه امروز شاهد این هستیم که ارزش پول و دارایی مردم به یک سوم کاهش پیدا کرده است. وعده دادید ۳ میلیون شغل ایجاد می کنید، اما امروز نمایندگان در مجلس شاهد مراجعات مکرر مردم هستند که بیشترین دغدغه شان افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات است.

شما در ماجرای هدفمندی یارانه ها مدعی شدید که با اجرای این طرح می خواهید پول در جیب مردم بگذارید اما نظرسنجی که از طریق تلویزیون هم پخش شد نشان داد که بیش از ۸۰ درصد مردم می گویند پول یارانه ها را نمی خواهند و خوستار بازگشت قیمت ها به گذشته هستند.

این در حالی است که دیوان محاسبات نیز در گزارشی تاکید کرده است که نیمی از پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است از منابع غیرقانونی بوده است. با این حال اصرار دارید مرحله دوم را هم اجرا کنید و تصمیم داشتید در یک قلم بنزین را به ۲۵۰۰ تومان برسانید که البته مجلس جلوی آن را گرفت.

معصومه حاتم خانی

مهمترین شعاری که شما دادید مبارزه با مفاسد اقتصادی بود و گفتید که می‌خواهید با فساد اکبر مبارزه کنید، حال آنکه بزرگترین پرونده فساد اقتصادی یعنی همان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دوران شما اتفاق افتاد. قوه قضائیه را تهدید کردید که کابینه و اطرافیان شما خط قرمز هستند و حتی اجازه رسیدگی به اتهامات آنها را نمی دهید. گفتید پاک ترین دولت بعد از انقلاب هستید در حالیکه بودجه که از مهمترین اسناد انضباطی و مالی کشور است با بالاترین تاخیر در طول تاریخ انقلاب هنوز به مجلس ارائه نشده است .در مورد تحریم ها به درستی گفتید که کاغذ پاره هستند اما امروز همه مشکلات اقتصادی را گردن تحریم ها می اندازید.

همه این وعده ها و عملکرد ها در شرایطی است که امروز رفتارها و گفتارهایی دارید که وحدت شکن است. رفتارهایی که آخرین آنها از سوی رهبر انقلاب غیراخلاقی، غیرقانونی و غیر شرعی اعلام شد. مردم معتقدند که در این وضعیت این نوع رفتارها یک نوع طفره رفتن از پاسخ به مشکلات و مسائلی است که مردم با آن درگیر هستند. مردم می گویند مشکل ما الان معیشت و گرانی است اما از طرفی می بینند که شما مراسمات چند میلیاردی همچون جشن اخیر را در بندرعباس برگزار می کنید. خواهش می کنم به این انتقادات افکار عمومی پاسخ روشن دهید.»

اما احمدی نژاد او را متهم به بیانیه خوانی سیاسی کرد و سپس به تکرار مکررات پرداخت که در آخر ، این خبرنگار گفت: من که از حرف های شما قانع نشدم،امیدوارم مردم قانع شده باشند.

پرسش صریح این خبرنگار ، با واکنش برخی خبرنگاران حامی دولت و تعدادی از مسوولان دولت مواجه شد که وی را مورد اهانت قرار داده و متهم به غیرحرفه ای بودن کردند!

منبع:عصر ایران

۶ اسفند ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :وحید

آره دیگه ، حرفه ایی اونیه که از دولت حمایت کنه و خدا نکرده مبادا چیزی ضد دولت بده !
واقعا متاسفم ، یکی هم که پیدا شده داره حرف جامعه رو می زنه انگ می چسبونند بهش : آماتور !!!

نويسنده ديدگاه :شجاع

من سلام میکنم به این خبرنگارمردمی وشجاع کاش اونجابودم ومطالبی رااضافه می کردم

نويسنده ديدگاه :cyber satra

سلام علیکم -خانم حاتم خانی از نظر پرداکس هاو ضدیت های اخلافی در صحت اند,ایشون با این پرسش یا بیانیه چیزی رو جز حقیقت نگفتن- و این نه بر خلاف اخلاقه ونه اسلام -حرف هایی که زده شده هر کدوم باید به تنهایی مورد بحث قرار بگیره بحث اختلاس خودش به تنهایی ساعت ها بحث احتیاج داره مباحث مختلفی باید برسی بشن تا یک جواب منطقی به دست بیاد و به ترتیب مباحث دیگه ای که این خانم مطرح کردن به همین منوال .
من نتونستم بیوگرافی این خانم رو بدست بیارم از مدیر وبسایت میخوام اگر امکان داره اونرو تهیه کنن .
ممنون
یا علی مدد .حق حافظتون

نويسنده ديدگاه :مراد

شک نکنید احمدی نژاد و مشایی فراماسون هستند دیدید احمدی چطور مات اغوا کردو ایران را چطور عقب انداخت.مطمئنا از طریق مشایی که ید طولانی در فرمایسونری داره احمدیو هم جذبش کردن/

نويسنده ديدگاه :علی

تو چه می فهمی این همه حرکتهای بزرگ زمانبر هست که به نتایج بزرگ برسه…برو تو به شوهرت برس نمی خواد رییس جمهور محبوب مارو با این همه خدمات زیر سوال ببری…یک قلمش مسکن مهر و هزاران چیز ناپیدای دیگه هست که جاش اینجا نیست بگم.اما صبر کنید به کوری چشم اونهایی که نمی تونند ببینند به زودی اتفاقهای بزرگی در دنیا و ایران خواهد افتاد.همه منتظر باشیم…

نويسنده ديدگاه :بنده خدا

آقا علی ای کاش یه بار به اینجایی که ما زندگی میکنیم یه سر بزنی تا خودت از نزدیک عملکرد رییس جمهور محبوبت رو ببینی
حق نگهدارتون

نويسنده ديدگاه :محمد جواد

این خانوم از هرچی مرد که اونجا واساده بودن مردتره.حالا دیگه تا اخرش رو بخون

نويسنده ديدگاه :مهتاب

اقای برادر
توچه میفهمی از سیاست؟تو و امثال تو باید بریدحالا حالاهاشاگردی ی همچین خبرنگاری روبکنید.مسکن مهروبقیه اون هزاران ناخدمتیش هم …
کسی که نسبت به مردم ورهبر اینقد گستاخه باید بره بمیره

نويسنده ديدگاه :احمد

همه مون سر کاریم همه شون باهم اند ما مترسکیم

نويسنده ديدگاه :sasy

معصومه حاتم خانی واقعا از درک و بصیرت در این زمانه بیخبرند و حال به اسم مردم ژس (من مردمم نه مردم چی میفهمند) بخودش گرفته . خیلی هم این ژس گرفتن برای ملت آشناست، به شعور مردم و آنچه این ملت از خود بروز داده برخلاف گفته این خبرساز کزاب بوده است…. انشاءالله طرح دوم یارانه هر چه سریعتر اجرا شود… و شاهد بودم در این دولت فاسقان رسوا شدند به یوم دولت دکتر احمدی نژاد… خانم خبرساز این نطق تکراریه “بابا” هر روز تو ماهواره های فارسی زبان حی تکرار میشه… حال ما زیاد دیدیم بی بصیرت ها و منافقان از هر جایگاهی مانند جایگاه خبر نگاری در این مملکت به نام مردم به دولت انگ و دروغ و شبهه ببندند و بگند “اینست حرف مردم” زیاد دیدم… چیز تازه ای نیست… (cyber satra ، علی آقاو مهتاب) با کامنت این عزیزان مطلب ادعا شده…

نويسنده ديدگاه :حامد

لطفا نیمه ی دیگر لیوان را هم ببینید/اقای احمدی نژاد کم به این کشور خدمت نکرده .اگه احمدی نژاد نبود معلوم نبود موسوی چه بلایی سر ایران می اورد.نمی گم احمدی نژاد عیب نداره .همه که معصوم نیستند .درست است در چند ماه گذشته اشتباهاتی کرده است که نیاید می کرد.ولی ما مطیع ولایت هستیم.به گفته ی ایشان ادامه ی این موضوعات باطل است

نويسنده ديدگاه :sajad z

اشتباه کردن ادامه فیلمو ندادن که این باعث حساسیت مردم شده ولی ای کاش قطع نمیشد

نويسنده ديدگاه :محمد

سلام و تبریک به همه ی خبرنگاران همچنین به خبرنگار مردمی بنده حقیر به شما افتخار می کنم.
خانم معصومه حاتم خانی حرف ها و سوالات شما خبرنگار محترم به حق بود.

ان شاء الله موفق و سربلند باشید.

در پناه حق

نويسنده ديدگاه :م

سرکارید همه .

نويسنده ديدگاه :ilalia

بابا جمع کنید شجااااعت یک خاااانم، انگار زمان طاغوته و ساواک الانه که بریزه سرش،مثلا از کار بیکار شد، اتفاقااین حرکات باعث جلب توجه بیشتر میشه و به نفع خبرنگاره، پس اصلا بحث شجاعت نیست.
در مورد طرح دوم هدفمندی هم آقا بطور غیر مستقیم نظر احمدی نژاد(فلان فلان شده) رو تایید کردن.

نويسنده ديدگاه :هادی

حرف دل مردم رو گفته مرحبا

نويسنده ديدگاه :بهزاد

یه خانواده ای که ۴ نفر جمعیت داره پدر خانواده نمیتونه همه شونو راضی نگه داره با اینکه همه ی فرزندان به حرف پدرشون گوش میدن و … چطور انتظار دارید آقای احمدی نژاد تنهایی که همه میخوان یه جور خرابش کنن همه ی ملت و راضی نگه داره ولی بااین همه بازم قشر ضعیف جامعه راضی هستن وقشرکمی از جامعه که ثرومتندان رو تشکیل میده ناراضی هستن که اگه یه ذره فکرکنید میفهمید که مشکل اونام چیه.از بعضیا خواهش میکنم بدون فکرکردن حرفی نزنن.

KHAMENEI KHAMENEI