تصاویر دیده نشده از محل زندگی پوتین

تصاویر دیده نشده از محل زندگی پوتین

کاخ کرملین که می‌توان آن را مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر نامید از چهار قصر و چهار کلیسا تشکیل یافته ‌که به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده می‌گردد. به گزارش فارس، هسته مرکزی شهر مسکو «ارگ» یا «کرملین» است که در قرن پانزدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و شامل […]

کاخ کرملین که می‌توان آن را مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر نامید از چهار قصر و چهار کلیسا تشکیل یافته ‌که به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده می‌گردد.

به گزارش فارس، هسته مرکزی شهر مسکو «ارگ» یا «کرملین» است که در قرن پانزدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است.

کاخ کرملین که می‌توان آن را مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر نامید از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراه برج‌های زیبا تشکیل شده است.

از این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده می‌شود.

دیوارهای کرملین و برج‌ها در سال‌های ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ توسط استادان ایتالیایی ساخته شدند.

زوایای ناهماهنگ مثلثی شکل دیوار کرملین محوطه‌ای به مساحت ۲۷۵۰۰۰ متر مربع (۶۸ جریب) را در بر می‌گیرد.

طول کلی این دیوار ۲۲۳۵ متر است اما ارتفاع آن در مکان‌های مختلف و بسته به نوع زمین آن از پنج تا ۱۹ متر در نوسان است.

ضخامت دیوار نیز بین ۵/۳ تا ۵/۶ متر است، کف پوش برخی تالارهای کاخ از پارکت است که از ۲۰ نوع چوب‌های گوناگون درست شده و چنین پارکتی یادآور نقش و نگار حک شده بر فرش است.

شب‌ها لوسترهای طلایی رنگ نقش‌دار که هر یک از آنها ۱۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد، نور تالارها را تأمین می‌کنند.

در مدت ۱۶۰ سال موجودیت کاخ کرملین این کاخ تغییرات زیادی را از سر گذرانده است.

این کاخ دارای ۸۰۰ اتاق جداگانه از جمله تالارها، سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎های اختصاصی برای اعضای شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هایی برای خدمه فنی است و کرملین جایی است که تمام راه‎های روسیه به آنجا ختم می‎شود.

در اینجا ایوان مخوف و استالین حکومت کردند، «ناپلئون» از کرملین آتش‎گرفتن مسکو را تماشا کرد، «لنین» دیکتاتوری پرولتاریا را شکل داد، «گورباچف» مبتکر دگرگون‎سازی بود، «یلتسین» سعی کرد اصلاحات را به انجام برساند و «ولادیمیر پوتین» در راه به انجام رساندن اصلاحات و قراردادن روسیه در ردیف ۱۰ کشور پیشرفته جهان تلاش کرد.

در ادامه شما را به تماشای تصاویری از این کاخ دعوت می‌نماییم.

۶ اسفند ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI