شمارش معکوس برای اسکار ۲۰۱۳

شمارش معکوس اعلام برندگان جوایز هشتاد و پنجمین مراسم اسکار با پایان فرصت اعلام نظرات اعضای آکادمی، آغاز شد. این فرصت ساعت ۱۷ بعد از ظهر روز گذشته به پایان رسید و هم‌اکنون تنها ۴ روز دیگر تا برگزاری این مراسم باقی است. این اولین سالی است که بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ عضو […]

شمارش معکوس اعلام برندگان جوایز هشتاد و پنجمین مراسم اسکار با پایان فرصت اعلام نظرات اعضای آکادمی، آغاز شد. این فرصت ساعت ۱۷ بعد از ظهر روز گذشته به پایان رسید و هم‌اکنون تنها ۴ روز دیگر تا برگزاری این مراسم باقی است.

این اولین سالی است که بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ عضو آکادمی اسکار که همگی در صنعت سینما مشغول به کارند، به صورت آنلاین آراء خود را اعلام می‌کنند.

البته سیستم جدید با مشکلات و جنجال‌هایی نیز روبرو بوده است. بنا بر اعلام آکادمی اسکار، بیش از نیمی از اعضاء آکادمی اسکار به صورت آنلاین رأی داده‌اند و بقیه نیز به روش سنتی، پستی، آراء خود را اعلام کرده‌اند. برخی از اعضاء آکادمی که اکثر آنها بالای ۵۰ سال سن داشته‌اند، نسبت به سیستم رأی‌گیری آنلاین اعتراض داشته‌اند. برخی از آنها اعلام کرده‌اند که هنگام وارد کردن یوزر نیم و پسورد، مشکل داشته‌اند.

آکادمی اسکار علت استفاده از سیستم جدید را سرعت بخشیدن به پروسه رأی‌گیری بالاخص برای آن دسته از اعضای آکادمی که در دیگر نقاط جهان زندگی می‌کنند، اعلام کرده است.

 

اعضای آکادمی اسکار از ۸ فوریه فرصت داشته‌اند که فیلم‌ها را ببینند و نظرات خود را در ۲۴ بخش از مجموع بخش‌های رقابت‌های اسکار اعلام کنند.

نتایج اعلام شده توسط اعضاء توسط مؤسسه سرشماری PricewaterhouseCoopers در مکانی مخفی دسته بندی شده و سپس شمارش می‌شود و سپس اسامی برندگان در قالب پاکت‌هایی مهر و موم شده در دو دو نسخه در دو کیف دستی جداگانه در دو مسیر مجزا تحت تدابیر امنیتی خاص ۲۴ فوریه همزمان با برگزاری مراسم اسکار به سالن کداک هالیوود، لس‌آنجلس، فرستاده می‌شود.

در آنجا نیز چند تن از کارکنان این مؤسسه در پشت صحنه اسکار حضور دارند و در زمان اعلام برندگان هر یک از پاکت‌ها را پیش از آنکه هر یک از اعلام‌کنندگان نتایج به روز سن بروند، به دست آنها می‌دهند.

مؤسسه سرشماری PricewaterhouseCoopers طی ۷۹ سال گذشته وظیفه سرشماری این آراء را به عهده داشته و رؤسای آن مدعی‌اند که طی این همه سال کوچکترین خللی به لحاظ امنیتی در کارشان به وجود نیامده است.

دفتر مرکزی این مؤسسه که بزرگترین سرویس خدماتی جهان در زمینه سرشماری است، در لندن قرار دارد که در ۷۷۶ شهر از ۱۵۹ کشور جهان شعبه دارد؛ ۱۸۰ هزار نفر در این مؤسسه مشغول به کارند.

در مهمترین بخش از جوایز اسکار که مربوط به بخش بهترین فیلم سال می‌شود هم‌اکنون دو فیلم «آرگو» از کمپانی «برادران وارنر» و «لینکلن» از کمپانی «والت دیزنی» رقابت‌ تنگاتنگی دارند.

هر کدام از این فیلم‌ها طی چند هفته اخیر بیش از ۱۰ میلیون دلار صرف هزینه‌های تبلیغاتی خود کرده‌اند تا شاید خود پیروز میدان باشند.

۴ اسفند ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :cyber satra

سلام یکی از دلایل تبلیغات این جایزه فیلم های چهار لایه ای شرکت کننده است که همگی به غیر از یکی که خیلی فیلم کم جونیم هست و هیچ شانسی نداره از این سبک استفاده کردن که خیلی برای فراماسونری مهم و کار آمده.

نويسنده ديدگاه :cyber satra

حاج امیر داداش یکم تو انتخاب تیتر های موضوعی برای مطالب بزرگنماییش رو کم گاهی وقت ها هم توهین آمیزه

KHAMENEI KHAMENEI