اقای روحانی ؛ به کجا چنین شتابان ؟

جناب اقای حسن روحانی سلام علیکم مطالبی که در دو هفته اخیر درخصوص لزوم مذاکره با دنیا و اصلاح اقتصاد اظهار داشته اید مرا برآن داشت تا این یادداشت را بنویسم و مطالبی را خدمت جنابعالی متذکر شوم. جنابعالی درتاریخ۹۱/۱۱/۲۷ در پنجمین کنگره سراسری حزب اراده ملت ایران (حاما) با اشاره به لزوم تفاهم و […]

جناب اقای حسن روحانی

سلام علیکم

مطالبی که در دو هفته اخیر درخصوص لزوم مذاکره با دنیا و اصلاح اقتصاد اظهار داشته اید مرا برآن داشت تا این یادداشت را بنویسم و مطالبی را خدمت جنابعالی متذکر شوم.

جنابعالی درتاریخ۹۱/۱۱/۲۷ در پنجمین کنگره سراسری حزب اراده ملت ایران (حاما) با اشاره به لزوم تفاهم و توافق رسیدن با دنیا! اظهار داشته ید:

«ما نمی‌خواهیم دائم به دنیا اعلامیه بدهیم و یا شعار بدهیم و آنها جواب بدهند ما باید مشکلاتمان را با آنها حل کنیم برخی معضلات پیچیده هستند و به تعبیر برخی تبدیل به گره کور شده‌اند اما به نظر من این گره‌ها قابل باز کردن است با تهدید چیزی حل نمی‌شود و این مربوط به هر دو طرف است نه آنها تهدید کنند نه ما.»

باید با مذاکره با دنیا و جهان مسائل بین‌المللی‌یمان را حل و فصل کنیم این کار دانش و هنر خاص خود را می‌خواهد این طور نیست که هر کس بتواند با دنیا سخن بگوید و در نهایت به یک توافق و تفاهم برسد. در شرایط فعلی به یک مدیر اجرایی توانمند و کارآمد نیاز داریم به کسی که بتواند ثبات و آرامش را به جامعه بازگرداند.»

همچنین درقسمتی ازسخنرانی خود در تاریخ ۱۹/۱۱/۹۱ درمشهد مقدس فرموده اید:

“اصلاح امور اقتصادی زمان بر است و اصلاح اقتصاد، به روابط بین الملل بر می گردد!”

حال چند نکته را خدمت جنابعالی متذکر میشوم.

۱.فرموده اید: «ما نمی‌خواهیم دائم به دنیا اعلامیه بدهیم و یا شعار بدهیم و آنها جواب بدهند ما باید مشکلاتمان را با آنها حل کنیم!»

میشود اعلام کنید ما تا به حال کی و کجا به دنیا اعلامیه داده ایم و شعاری داده ایم که دنیا مجبور شده است جواب ما را بدهد؟

ازصحبت های شما اینطور برداشت میشود که ما دائم در حال تنش با جهان هستیم و این ما هستیم که مشکل ساز میشویم ،بنابراین باید جلوی دهان خودرا بگیریم و حرفی نزنیم و عملی نکنیم که دنیا مجبور شود جواب ما را بدهد!

اگر منظورشما از دنیا امریکا ،انگلیس و رژیم صهیونیستی و یا کشورهای ۵+۱ است،پس اسم این چند دولت که تعدادشان از انگشتان دو دست بیشتر نمیشود را دنیا نگذارید. استکبار جهانی که دررأس ان امریکای جنایتکار و به قول حضرت امام (ره)شیطان بزرگ وشبکه عظیم صهیونیستی و انگلیس خبیث قرار دارند ،همواره در طول چند صده اخیر با ملت ایران دشمنی کرده اند و جنگ،تحریم ،ترور و اشغال گری را به ملت ما تحمیل کرده اند.

رابطه ی ما بادنیا رابطه حسنه ای است.هرکشوری که حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد وبه ما احترام بگذارد و دشمنی نکند مانیز به اومتقابلا احترام خواهیم گذاشت و از گسترش رابطه با ان کشور استقبال میکنیم.

بارها و بارها نیز کشورهای مختلف حقوق هسته ای ما را به رسمیت شناخته اند و بر آن تاکید کرده و اقدامات یک جانبه آمریکا و فشار بر مردم ایران را محکوم کرده اند.در دولت نهم و دهم نیز رابطه با کشورهای مختلف گسترش چشم گیری داشته است وحضور سران دولتها درایران، نسبت به دوره های گذشته به مراتب بیشتر بوده است.

۲.فرموده اید:« با تهدید چیزی حل نمی‌شود و این مربوط به هر دو طرف است نه آنها تهدید کنند نه ما.»

با قسمت اول این جمله شما موافقم.با تهدید و تحریم و چنگ و دندان نشان دادن چیزی حل نمیشود.امریکا و استکبار باید بدانند هرقدر ملت ما را بیشتر تهدید کرده اند ملت ما در دفا ع از آرمان های انقلاب مصمم تر شده است.درضمن باید توجه داشته باشید این آنها هستند که اول تهدید میکنند نه ما.

اما اینکه ما جواب تهدید های انها راندهیم ،این دشمن را گستاخ تر میکند و باعث میشود جزیره ای به نام امارات ،کشور بزرگ و پهناور ایران را تهدید کند!

همچنان که رهبرمعظم انقلاب درسال گذشته در دانشگاه افسری امام علی فرمودند: « ما ملتى نیستیم که بنشینیم تماشا کنیم قدرتهاى پوشالىِ مادى که از درون کرم‌خورده و موریانه‌خورده‌اند، ملت استوار و پولادین ایران را تهدید کنند. ما در مقابل تهدید، تهدید میکنیم(۱)».

همچنین در خطبه های نمازجمعه سال گذشته فرمودند:« امریکا و دیگران بدانند که می دانند که ما هم در برابر تهدید و تحریم نفتی تهدیدهایی داریم که هر وقتی که لازم باشد اعمال خواهد شد(۲)».

پس اگر ماراتهدید کنند تهدید خواهند شد.اگر به بیانات ولی امر مسلمین پایبندهستید پس چرا این مواضع را میگیرید و به دشمن چراغ سبز نشان میدهید؟

۳.فرموده اید:« باید با مذاکره با دنیا و جهان مسائل بین‌المللی‌یمان را حل و فصل کنیم».

همانطور که در بالا خدمتتان عرض کردم منظور شما از دنیا کدام کشورها هستند؟

اگر شما دنیا را فقط امریکا میدانید و از آوردن نام امریکا رودربایستی دارید و کلمه «دنیا» را جایگزین آن کرده اید به شما حق میدهم!

چون این روزها موضوع مذاکره با آمریکا مذموم است و اگر کسی بر طبل مذاکره با امریکا بکوبد ، مورد هجمه قرار میگیرد. فکر میکنم دراینجا به نوعی احتیاط کرده اید!

اگر منظورشما از دنیا، مذاکره با کشورهای ۵+۱ است که قبلا انجام شده و بعدا هم احتمالا انجام خواهد شد. البته به شرط اینکه شرایط ما را برای مذاکره بپذیرند.

یادتان می آید در دوره ای که برخی عقب نشینی ها در موضوع هسته ای انجام شد مقام معظم رهبری خاطر نشان کردند در آن دوره بواسطه همراهی با غربی ها و عقب نشینی هایی غربی ها آنقدر گستاخ شدند که حتی هنگامی که مسئولان ما به سه سانتریفیوژ قانع شده بودند، آنها مخالفت کردند اما امروز ۱۱ هزار سانتریفیوژ در کشور فعال است.

این که میگویید «باید با جهان مسائل بین المللی یمان راحل کنیم» دوفرض پیش می آید.

فرض اول: ما از حقوق هسته ای خود دست بکشیم تا مشکلات حل بشود که این کار را قبلا تجربه کرده ایم.در آن زمان، جنابعالی تعلیق ده ساله ی غنی سازی را پذیرفتید.آیا مشکلی حل شد یا به محور شرارت متهم شدیم؟

شما میگویید «مذاکره بادنیا هنر و دانش خاص خود را میخواد و این طور نیست که هر کسی بتواند بادنیا سخن بگوید »

ازشما باید پرسید ایا شما این هنر را دارید؟!

هنر این را دارید که بتوانید کاری کنید که امریکا و ۵+۱ حقوق ما را به رسمیت بشناسند و دست از دشمنی با ما بردارند و تحریم ها را لغو کنند؟!

همانطور که گفتم، درزمان جنابعالی این کار انجام شد و شما هنر خود را به خرج داده و ده سال تعلیق غنی سازی را پذیرفتید ،قرارداد سعد آباد را امضاء شد و عملا عقب نشینی صورت گرفت .دیدید که انها به تعهداتشان عمل نکردندکه هیچ، عملاهفت قطعنامه شورای حکام علیه ما صادر شد.همانطور که رهبرانقلاب فرمودند:« غربی‌ها در آن دوره آن‌قدر گستاخ شدند که حتی هنگامی که مسئولان ما به سه سانتریفیوژ قانع شده بودند، آنها مخالفت کردند، اما امروز ۱۱هزار سانتریفیوژ در کشور فعال است».

در آن زمان اینقدر به دشمن امتیاز داده بودید که تونی بلر درجلسه خصوصی گفته بود: « میوه عراق را از دستان روحانی گرفتیم! » (۳)

اینقدر دشمن گستاخ شده بود که در قرارداد سعد آباد جک استرو، وزیر امورخارجه انگلیس آنقدر موقعیت تیم وقت ایران را خوار می‌دید که پای خود را با کفش روی میز مذاکره گذاشته بود(۴).

آقای روحانی !

این نوع حرف زدن شما با دنیا! مشکلی رو حل کرد ؟

آیا عزت ما حفظ شد؟

یا کاری کردید که رهبرانقلاب رسما مجبور شدند خودشان در پرونده هسته ای وارد شوند که مانع امتیاز دادن بیشترشما به دشمن شوند.همچنان که معظم له خود نیز این مساله را تایید کردند و فرمودند:« در آن دوره ای که ادبیات مسئولان ما آمیخته به تملق گویی از غرب و امریکا شد، فردی که مجسمه شرارت بود(جرج بوش)، به خود اجازه داد که جمهوری اسلامی ایران را محور شرارت معرفی کند. در آن دوره بواسطه همراهی با غربی ها و عقب نشینی هایی که انجام گرفت، آنها آنقدر جلو آمدند که من مجبور شدم شخصاً وارد میدان شوم».

اما فرض دوم این است که ما تنها با ایستادگی بر اصول خود میتوانیم به پیشرفت برسیم.همچنان که هم اکنون با ایستادگی بر اصول حدود۱۱هزار سانتریفیوژ در کشورفعال است و انها نتوانسته اند چیزی را به ملت ما تحمیل کنند.

۴.فرموده اید:« اصلاح امور اقتصادی زمان بر است و اصلاح اقتصاد، به روابط بین الملل بر می گردد!»

ایا شما صرفا اصلاح اقتصاد در ایجادرابطه با بین الملل میبینید؟!

درست است که رابطه اقتصادی با نظام بین الملل میتواند دستاوردهای مهمی برای ما داشته باشد، اما اعتقاد ما این است که تنها راه برطرف کردن مشکلات فعلی و اصلاح اقتصاد ،پیاده سازی الگوی اقتصاد مقاومتی است و به تعبیر رهبرانقلاب ؛استفاده از همه ظرفیتهای بخشهای دولتی و غیردولتی، مبارزه با مفاسد، اهتمام جدی به حل مشکلات معیشتی مردم، حمایت از تولید ملی و مبارزه با اسراف که از لوازم اقتصاد مقاومتی است،میتواند راه حل معضلات اقتصادی ما باشد، نه صرف رابطه با بین الملل!

کشورهایی که با بین الملل رابطه دارند؛ازجمله ایتالیا،یونان و حتی خود امریکا توانسته اند مشکلات اقتصادی خود را حل کنند؟ درحال حاضر امریکا بیش از ۴ برابر بودجه اش بدهی دارد.پس میبینید عملا این حرف که اصلاح اقتصاد به رابطه بین المللی برمیگردد شکست خورده است.چون اگر اصلاح اقتصاد با رابطه بین المللی ممکن بود ،این وضع امریکا و یونان و اتحادیه اروپانبود.

آقای حسن روحانی !

اصلاح امور اقتصادی و تولید الگوی اقتصاد اسلامی که بتواند مشکلات اقتصادی را حل کند و برازنده ایران اسلامی باشد، از طریق نظریه پردازی در حوزه و دانشگاه ،و توسط متخصصین امکان پذیر است که درچارچوب الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت میتواند اقتصاد مارا شکوفاسازد.

آیا شما به الگوی اقتصاد اسلامی اعتقادی دارید ؟

جنابعالی کتابی در مجمع تشخیص مصلحت نظام چاپ کرده و درصفحه ۷۸۲ ان نوشته اید:« الگوی مناسب برای اقتصاد جمهوری اسلامی نگاه نئوکینزی ها است »

پس جایگاه اسلام در اندیشه های شما به عنوان یک مجتهد کجاست؟

این تفکرات و اظهارات شما چقدر با اندیشه های رهبر معظم انقلاب قرابت دارد؟

هرچه گفته اید ازمذاکره با دنیا و هنر حرف زدن با دنیا و اصلاح اقتصاد از طریق رابطه با دنیاست.

آیا برای اسلام و استفاده از ظرفیتهای ان در حل مشکلات و ارائه الگوی اقتصادی نقشی قائل هستید؟

لطفا پاسخ دهید…

با تشکر

وحید شورابی/ ظهور۱۲


پی نوشت ها
(۱) ۱۹/۸/۹۱ بیانات در دانشگاه افسری امام علی(ع)
(۲) ۱۴/۱۱/۹۰ بیانات در نماز جمعه تهران
(۳) رجانیوز : بلر در جلسه‌خصوصی: میوه عراق را از دستان روحانی گرفتیم
(۴) به نقل از زهره الهیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی

۴ اسفند ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :hamed

لعنت بر اسلام آمریکایی و طرفدارانش

نويسنده ديدگاه :cyber satra

سلام علیکم – وقتتون بخیر روزتون حسینی-چند نکته رو باید گفت:
۱-اگر قرار به مزا کره با آمریکا بود خیلی قبل تر از اینها در زمان پهلوی انجام میشد.
۲- اگر منضورشما (آقای روحانی) اینکه برای راحتی مردم باید مزاکره کنیم اینهم نظر من به عنوان یک دانشجو :دیگه وقت مزاکره گزشته این حرف ۳ سال پیشه زمان زمانه نشان دادن عمل موازنه است که ما از اون ها نمیبینیم و شما به این عمر آگاهید.
۳-اگر بحث شما بحث مشکلات اقتصادی مردمه با زهم ما میگیم نه (چون دین ما از شکم هامون جداست و مردم تو روز ۲۲بهمن این رو نشون دادن
۴-حرف های شمابا عرض پوزش دارای یک پارادکس بزرگه و اون حمایت از لبنان و فلسطینو خوردن مورغ تو سفره ی آمریکاست (یعنی سفره ی یزید و دین حسین(ع)
— از شما میخوام که خودتون که لباس حضرت محمد رو بر تن دارید و از سران کشور مایید فکر کنید و یکم تاریخ رو بیشتر متالعه کنید )هرگاه عقب نشستیم اونها بیشتر جلو آمدند(فراموش نکنید که ما آگاهانه از طرح فتنه ی۹۲ با خبریم )التماس دعا

نويسنده ديدگاه :من

نقدتون عالی بود…

نويسنده ديدگاه :حسن زعفرانی

بسیار عالی و جامع بود
آفرین
موفق باشید
کاملا با شما موافقم

نويسنده ديدگاه :mahmood

یه جا میگین یه شبه یه اهن قراضه که بهش میگن پراید ۱۰ ملیون افزایش قیمت داشته و بعد میگن وقت عمل موازنه است اخه شما…ما باید بلد باشیم به چه شکل از دشمن قدرتمند بهره ببریم دوستات نزدیک و دشمناتو نزدیکتر نگه دار.ارزش دارایی تمام ایرانیا به یک سوم کاهش یافته این یعنی فاجعه

نويسنده ديدگاه :mahmood

اگه بلد نیستیم به چه شکل از امریکا سود جو رابطه داشته باشیم که به نفع ملت ایران باشه یه حرفیه ولی اینکه بگیم ما اصلا نمی خواهیم با استکبار رابطه داشته باشیم .اخه بنده خدا تا اخرش کسی نمیمونه که از ارزشهای شما دفاع بکنه همه از گشنگی میمیرن .ما باید از تمام ابزار به نفع ملت ایران استفاده بکنیم خواه کافر باشه یا مسلمون فقط منافع ایران نه به انزوا کشیدن ان و معرفی ایرانی به عنوان یه قوم وحشی .ایا با این هارت و پورتا میشه از خودمون دفاع کنیم به دنیا نشون بدیم فرهنگ ما غنیه و وضع خود را بهتر کنیم .اقایون بلد نیستن با مردم دنیا رابطه داشته باشن

KHAMENEI KHAMENEI