عکس های دردناک عکاس ایرانی بنده جایزه بین المللی شد

عکس های دردناک عکاس ایرانی بنده جایزه بین المللی شد

ابراهیم نوروزی عکاس ایرانی دیروز توانست در دو بخش، جوایز بنیاد معتبر “ورلد پرس فوتو” ۲۰۱۳ را به دست آورد. به گزارش سرویس عکس فرارو، ابرهیم نوروزی، عکاس مشهور ایرانی دیروز در دو بخش موفق به کسب جوایز برتر مسابقه جهانی “ورلدپرس فوتو” شد که در بخش پرتره محیطی با گزارش تصویری «قربانیان عشق اجباری» […]

ابراهیم نوروزی عکاس ایرانی دیروز توانست در دو بخش، جوایز بنیاد معتبر “ورلد پرس فوتو” ۲۰۱۳ را به دست آورد.

به گزارش سرویس عکس فرارو، ابرهیم نوروزی، عکاس مشهور ایرانی دیروز در دو بخش موفق به کسب جوایز برتر مسابقه جهانی “ورلدپرس فوتو” شد که در بخش پرتره محیطی با گزارش تصویری «قربانیان عشق اجباری» جایزه اول این بخش را از آن خود کرد.

ابراهیم نوروزی که سال گذشته در گزارش تصویری از اعدام قاتل سریالی زنان در قزوین و عوامل تجاوز گروهی در خمینی‌شهر موفق به کسب جایزه دوم گزارش خبری شده بود، امسال در این بخش با گزارش تصویری قربانیان عشق اجباری که به جریان اسیدپاشی توسط یک پدر خانواده می‌پردازد، ‌موفق به کسب جایزه اول شد.

وی که در انتخاب سوژه به موضوعات تلخ و خشن اجتماعی توجه دارد چندی پیش در گفتگو با ایسنا به عکاسی از موضوع اسیدپاشی پرداخته و با بیان اینکه انتشار برخی عکس‌های اسیدپاشی هیچ فایده‌ی خاصی ندارد گفته بود: اگر این عکس‌ها در یک قالب قوی همراه با یک گزارش قوی ارائه شوند، می‌توانند مسئولان را برای برخورد جدی‌تر با عوامل چنین جرمی تحت تأثیر قرار دهند.

گفتنی است آلبوم «قربانیان عشق اجباری» مربوط به اسید پاشی شوهر معتاد “سمیه” در روستای همت آباد بم است. این مرد پس از آنکه که متوجه شد همسرش قصد جدایی از او را دارد، وی را تهدید به اسیدپاشی کرد و نهایتا در حالی که همسر و فرزند شیرخوارش خواب بودند نقشه‌ خود را عملی کرد. در پی کمک های مردمی، سمیه و دخترش در سفر به تهران در بیمارستان فارابی بستری و تحت عمل قرار گرفتند. عکس های این مجموعه تا پس از انجام عمل بر روی چشمان دختر در بیمارستان را شامل می شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

بهشت پاداش صبرتون…

نويسنده ديدگاه :asil

وای….خدا ازشون نگذره.حال خیلی بدی دارم.خدا جون حواست به این حیوونای انسان نما هست؟؟؟

طبیعی است همیشه هر آن چه که از ایران سیاه نمایی کند در غرب و اروپا و امریکا جایزه می آورد

نويسنده ديدگاه :جابر

حیات وحش را قرق کرده ایم و به ماهیگیران و صیادان حیوانات جرم های سنگین اعمال میکنیم.
با زخمی شدن یک حیوان دادو هوارمان هفت اسمان را کور میکند، اما اینجا در ایران مهد فرهنگ و تمدن، مادران و دخترانمان قربانی خشونتمان میشوند، ککمان هم نمیگزد.یا قانون هایمان یا ضعیف است ویا مجریان ضعیف عمل میکنند.
دم مردانی که حرف بینوایان را به گوش جهانیان رساندند گرم.

فقط اشک فقط اشک
هیچی ندارم بگم
فقط اشک دارم
فقط اشک
نمیدانم چه حکمتی ایست که هر چه بزرگتر هرچه جلوتر میروم دلم برای نازنین زهرا تنگ تر میشود
اقا برگرد غلط کردم تورو جان حسینت نزار تو رو به جان پهلو شکته ات قسمت بدم که برگردی
بیا بیا مهدی فاطمه دلم در حسرتت مانده
ترسم بمیرم شرمنده خدا بشم که نتونستم ببینمتون
یا حق

KHAMENEI KHAMENEI