قلعه نویی قرار بود پرسپولیسی شود

امیر قلعه نویی فوتبال خود را در راه آهن شروع کرد و در شاهین ادامه داد. او در مسابقات باشگاه های تهران عضو موثر شاهین بود . همین موضوع باعث شد فنونی زاده که سال ۱۳۶۵ در پرسپولیس عضویت داشت قلعه نویی را با خود به تمزین پرسپولیس ببرد تا او توسط پروین تست شود. […]

امیر قلعه نویی فوتبال خود را در راه آهن شروع کرد و در شاهین ادامه داد. او در مسابقات باشگاه های تهران عضو موثر شاهین بود .

همین موضوع باعث شد فنونی زاده که سال ۱۳۶۵ در پرسپولیس عضویت داشت قلعه نویی را با خود به تمزین پرسپولیس ببرد تا او توسط پروین تست شود. فنونی زاده در این باره می گوید:« امیر بچه محل ما بود و در شاهین هم همبازی بودیم. یک روز قلعه نویی را به پرسپولیس بردم تا پروین بازی او را ببیند. اتفاق امیر در ان تمرین خوب کار کرد اما زیاد دریبل می زد. ضمن اینکه من به او گفتم نزدیک من شو و توپ بگیر تا بازیسازی کنی و پروین از تو خوشش بیاید. امیر در تمرین زیاد دریبل زد و پروین هم از بازی او خوشش نیامد.

بعد از تمرین، پروین به من گفت خوب است اما هر چه می گویم دریبل نزن باز می زند. من هم نمی خواهمش.جالب اینکه ان روز، محمدرضا شکورزاده هم آمده بود تا در پرسپولیس بازی کند اما او هم مورد پسند پروین قرار نگرفت . امیر و شکورزاده هر دو به استقلال رفتند و روزهای موفقی را سپری کردند»

مرتضی فنونی زاده می گوید:« اگر قلعه نویی در پرسپولیس قبول می شد و می ماند کمتر به او بازی می رسید. ما درخشان و شاهرخ بیانی را داشتیم و پروین هم انها را خیلی قبول داشت. ضمن اینکه به نفع امیر شد که به استقلال رفت. فریبا و مختاری فر در پایان دوران بازیگری بودند و امیر توانست در استقلال جا بیفتد و بازی های زیبایی انجام بدهد. البته امیر آن زمان مثل حالا چهره مطرحی نبود اما الان واقعا مدیریت او دست کمی از علی پروین ندارد.»

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI