چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد،‌ رسول ملک‌فر ظهر امروز در نشست روسای دانشگاه‌های خراسان شمالی، شمار دانشجویان پیش از انقلاب را ۱۷۶ هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: اکنون تعداد دانشجویان کشور ۲۷ برابر نسبت به پیش از انقلاب افزایش یافته است. مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در آغاز به کار […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد،‌ رسول ملک‌فر ظهر امروز در نشست روسای دانشگاه‌های خراسان شمالی، شمار دانشجویان پیش از انقلاب را ۱۷۶ هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: اکنون تعداد دانشجویان کشور ۲۷ برابر نسبت به پیش از انقلاب افزایش یافته است.

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در آغاز به کار دولت نهم نیز یک میلیون و ۱۸ هزار دانشجو در کشور تحصیل می‌کردند که هم اکنون این آمار به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی سیاست وزارت علوم در گسترش و توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور را برشمرد و گفت: طبق برنامه پنجم توسعه باید ۲۰ درصد کل دانشجویان کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل باشند.

مدیرکل حوزه ریاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: ۸ هزار دانشجو در سطح دوره‌های تکمیلی در سال ۵۷ در کشور وجود داشت که هم اکنون این رقم با رشد ۴۱ درصدی به بیش از ۳۳۰ هزار نفر رسیده است.

وی از رشد ۱۰ درصدی تعداد دانشگاه‌ها در سال ۹۰ نسبت به ۵۷ خبر داد و افزود: ۲ هزار و ۲۸۲ باب دانشگاه و مرکز آموزش عالی در کشور وجود دارد که اعضای هیئت علمی این دانشگاه‌ها امسال به ۶۳ هزار و ۸۸۰ نفر می‌رسد.

ملک‌فر وجود ۲ هزار و ۷۰۸ نفر استاد تمام، ۵ هزار و ۷۶۲ نفر دانشیار و ۲۵ هزار و ۱۳۷ نفر استاد یار را از دیگر برکات انقلاب اسلامی در بارور کردن سطح علمی دانشگاه‌ها عنوان کرد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI