کشف ۲۲۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد در بردسیر

حسین شهریارزاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بردسیر اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد به وسیله خودروی غیرمجاز و بدون مجوز حمل دامپزشکی از مبدأ کرمان به مقصد شهرستان بردسیر حمل می‌شد که کشف و معدوم شد. وی ادامه داد: در راستای حفظ امنیت غذایی مردم و با توجه به […]

حسین شهریارزاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بردسیر اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد به وسیله خودروی غیرمجاز و بدون مجوز حمل دامپزشکی از مبدأ کرمان به مقصد شهرستان بردسیر حمل می‌شد که کشف و معدوم شد.

وی ادامه داد: در راستای حفظ امنیت غذایی مردم و با توجه به استمرار بازرسی‌های دامپزشکی از فروشگاه‌های عرضه مواد خام دامی در شهرستان بردسیر طی هشت ماهه امسال ۲ هزار و ۳۰۰ مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده خام دامی بردسیر صورت گرفت که ۳ هزار و ۵۹۴ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف ضبط و معدوم شده است.

شهریارزاده نظارت بر تمام مراحل تولید، حمل و نقل و عرضه فرآورده‌های دامی را از وظایف مهم دامپزشکی دانست و بیان داشت: این امر مانع از انتقال بیماری‌های منتقله از این فرآورده‌ها به جمعیت انسانی می‌شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بردسیر در پایان اذعان داشت: مردم از خرید و مصرف فرآورده‌های خام دامی بدون مهر دامپزشکی و برچسب معتبر، خرید گوشت چرخ کرده از قبل آماده شده در بسته‌بندی متفرقه و خریداری فرآورده‌های خام دامی از مراکز غیرمعتبر و بدون مجوز بهداشتی خودداری کرده و به هنگام قطعه کردن و شستشوی فرآورده‌های خام دامی از دستکش استفاده کنند.

۳۰ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI