آخرین آمار سال ۲۰۱۲ از تعداد کاربران اینترنت در جهان + جدول

آمار سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران اینترنت در جهان بر اساس اطلاعاتی که تا ماه ژوئن سال جاری به دست آمده در وب‌سایت Internet World Stats منتشر شد.

به گزارش افتانا(پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تعداد کاربران اینترنت جهان تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۲ به دو میلیارد و ۴۰۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است. بر اساس آمار جدیدی که توسط این وب‌سایت منتشر شده، تعداد کل کاربران اینترنت در جهان از دو میلیارد و ۲۶۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۷۴۲ کاربر در سال ۲۰۱۱ درحدود ۱۳۸ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۳۴ نفر افزایش پیدا کرده است.

در این میان قاره آسیا مانند همیشه بیشترین تعداد کاربران در جهان را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب قاره اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آفریقا، خاورمیانه و اقیانوسیه در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

منطقهآخرین جمعیت حدودیکاربران اینترنت در سال ۲۰۰۰کاربران اینترنت در سال ۲۰۱۲
آسیا۳,۹۲۲,۰۶۶,۹۸۷۱۱۴,۳۰۴,۰۰۰۱,۰۷۶,۶۸۱,۰۵۹
اروپا۸۲۰,۹۱۸,۴۴۶۱۰۵,۰۹۶,۰۹۳۵۱۸,۵۱۲,۱۰۹
آمریکاشمالی۳۴۸,۲۸۰,۱۵۴۱۰۸,۰۹۶,۸۰۰۲۷۳,۷۸۵,۴۱۳
آمریکاجنوبی۵۹۳,۶۸۸,۶۳۸۱۸,۰۶۸,۹۱۹۲۵۴,۹۱۵,۷۵۴
آفریقا۱,۰۷۳,۳۸۰,۹۲۵۴,۵۱۴,۴۰۰۱۶۷,۳۳۵,۶۷۶
خاورمیانه۲۲۳,۶۰۸,۲۰۳۳,۲۸۴,۸۰۰۹۰,۰۰۰,۴۵۵
اقیانوسیه۳۵,۹۰۳,۵۶۹۷,۶۲۰,۴۸۰۲۴,۲۸۷,۹۱۹
کل جهان۷,۰۱۷,۸۴۶,۹۲۲۳۶۰,۹۸۵,۴۹۲۲,۴۰۵,۵۱۸,۳۷۶

منطقه آخرین جمعیت حدودی کاربران اینترنت در سال ۲۰۰۰ کاربران اینترنت در سال ۲۰۱۲

بر اساس این آمار هریک از این مناطق درصدی از کل تعداد کاربران اینترنت در جهان را به خود اختصاص می‌دهند: آسیا ۴۴.۸ درصد، اروپا ۲۱.۵ درصد، آمریکای شمالی، ۱۱.۴ درصد، آمریکای لاتین ۱۰.۴ درصد، آفریقا هفت درصد، خاورمیانه ۳.۷ درصد و اقیانوسیه یک درصد.

برترین کشور در هر منطقه بر اساس تعداد کاربران اینترنت کشورهای نیجریه در آفریقا، چین در آسیا، روسیه در اروپا، ایران در خاورمیانه، ایالات متحده در آمریکای شمالی، برزیل در آمریکای لاتین و استرالیا در اقیانوسیه هستند.

منطقهتعداد کل کاربران منطقهکشورتعداد کل کاربران کشور
آفریقا۱۶۷,۳۳۵,۶۷۶ نیجریه۴۸,۳۶۶,۱۷۹
آسیا۱,۰۷۶,۶۸۱,۰۵۹چین۵۳۸,۰۰۰,۰۰۰
اروپا۵۱۸,۵۱۲,۱۰۹روسیه۶۷,۹۸۲,۵۴۷
خاورمیانه۹۰,۰۰۰,۴۵۵ایران۴۲,۰۰۰,۰۰۰
آمریکای شمالی و جنوبی۵۲۸,۷۰۱,۱۵۸ایالات متحده۲۴۵,۲۰۳,۳۱۹
اقیانوسیه۲۴,۲۸۷,۹۱۹استرالیا۱۹,۵۵۴,۸۳۲

منطقه تعداد کل کاربران منطقه کشور تعداد کل کاربران کشور

همانطور که دیده می‌شود، تعداد کاربران کشور ایران در خاورمیانه نسبت به آماری که تا پایان سال ۲۰۱۱ از تعداد کاربران آن منتشر شد، بازهم افزایش یافته و موقعیت این کشور را در میان دیگر کشورهای خاورمیانه به عنوان پرکاربرترین کشور حفظ کرده‌است. با این همه رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت در وب‌سایتهای سنجش سرعت دانلود،‌ از جمله وب‌سایت Netindex.com چندان چشم‌گیر نیست و بر اساس اطلاعات این وب‌سایت که در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۲ به روزرسانی شده، سرعت دانلود اینترنت در ایران در میان ۱۷۸ کشور رتبه ۱۶۲ را دارد.

عربستان و رژیم صهیونیستی پس از ایران در خاورمیانه دارای بیشترین تعداد کاربران اینترنتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.