درگذشت اصغر حاج حیدری متخلص به «خاسته»

اصغر حاج‌حیدری متخلص به «خاسته» از شاعران پیشکسوت آئینی کشور و پیرغلام اهل بیت (ع) در ۶۷ سالگی درگذشت. سعید بیابانکی، شاعر در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: اصغر حاج حیدری متخلص به «خاسته» از شاعران پیشکسوت آئینی و دفاع مقدس کشور روز گذشته و در سن ۶۷ سالگی و […]

اصغر حاج‌حیدری متخلص به «خاسته» از شاعران پیشکسوت آئینی کشور و پیرغلام اهل بیت (ع) در ۶۷ سالگی درگذشت.

سعید بیابانکی، شاعر در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: اصغر حاج حیدری متخلص به «خاسته» از شاعران پیشکسوت آئینی و دفاع مقدس کشور روز گذشته و در سن ۶۷ سالگی و در خمینی ‌شهر اصفهان درگذشت و پیکر وی نیز امروز از ساعت ۱۴ و طی مراسمی در خمینی ‌شهر اصفهان تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

وی افزود: حاج حیدری از پیرغلامان امام حسین (ع) و شاعر اهل بیت (ع) بود که از بنیانگذاران کنگره شعر میلاد آفتاب در خمینی‌شهر اصفهان نیز به شمار می‌رفت.

بیابانکی ادامه داد: مرحوم حاج‌حیدری با وجود اینکه تحصیلات آکادمیک نداشت و سال‌ها در سمت سرایداری یک مدرسه فعالیت می‌کرد، توانایی و استعداد بالایی در کشف استعدادهای شعر جوان در کشور داشت و خود من هم به نوعی توسط وی کشف و به شاعری ترغیب شدم و تا الان هم ۲۸ سال بود که توفیق شاگردی او را داشتم.

به گفته بیابانکی، مرحوم حاج حیدری محضر شاعرانی چون سمیر اصفهانی را در انجمن ادبی صائب اصفهان درک کرده بوده است.

از مرحوم حاج حیدری تاکنون آثاری چون «دشت شبنم» با موضوع اشعار آئینی در اصفهان و «نمکدون» شامل اشعار طنز توسط انتشارات فصل پنجم منتشر شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI