روسیه پرتاب موشک کره شمالی را مانع ازسرگیری مذاکرات شش جانبه خواند

فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه در گفتگو با یک رسانه روسی آزمایش موشکی کره شمالی را مانع ازسرگیری مذاکرات شش جانبه خواند. به گزارش خبرگزاری مهر، “گریگوری لوگوینوف” فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه در گفتگو با اینترفکس تاکید کرد: آزمایش موشکی کره شمالی مانع ازسرگیری مذاکرات شش جانبه است. وی افزود: آزمایش موشکی […]

فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه در گفتگو با یک رسانه روسی آزمایش موشکی کره شمالی را مانع ازسرگیری مذاکرات شش جانبه خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، “گریگوری لوگوینوف” فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه در گفتگو با اینترفکس تاکید کرد: آزمایش موشکی کره شمالی مانع ازسرگیری مذاکرات شش جانبه است.

وی افزود: آزمایش موشکی روز چهارشنبه کره شمالی بر اوضاع کنونی شبه جزیره کره و شرایط ازسرگیری مذاکرات شش جانبه تاثیر می گذارد.

گریگوری لوگوینوف از تمام طرفین خواست تا از هرگونه اقدامی که باعث افزایش تنش ها در منطقه شود، اجتناب ورزند.

فرستاده ویژه وزارت خارجه روسیه گفت: مسکو هیچ جایگزینی را بر سر مذاکرات شش جانبه روسیه، چین، کره شمالی، ژاپن و آمریکا ندارد که از سال ۲۰۰۳ آغاز شده و در دسامبر ۲۰۰۸ متوقف شده است.

روسیه نیز ضمن هشدار درباره به خطر افتادن ثبات منطقه اعلام کرده است که عمیقا از اقدام کره شمالی متاسف است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است : روسیه عمیقا از این اقدام کره شمالی متاثر است زیرا نشان می دهد که پیونگ یانگ در حال لجبازی با جامعه جهانی است. این قبیل اقدامات هیچ کمکی به گسترش ثبات در منطقه نکرده و حتی می تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.

۲۲ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI