نرخ تورم ابان ماه ۹۱ اعلام شد

به گزارش ایسنا بانک مرکزی درحالی تورم آبان را معادل ۲۶.۱ درصد اعلام کرد که خلاصه نتایج به دست‌آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران بر‌اساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۸۳ در مهرماه ۱۳۹۱ نشان می‌دهد که این شاخص در مهرماه ۱۳۹۱ به عدد ۳۶۴.۸ رسید. بر این اساس نرخ تورم در […]

به گزارش ایسنا بانک مرکزی درحالی تورم آبان را معادل ۲۶.۱ درصد اعلام کرد که خلاصه نتایج به دست‌آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران بر‌اساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۸۳ در مهرماه ۱۳۹۱ نشان می‌دهد که این شاخص در مهرماه ۱۳۹۱ به عدد ۳۶۴.۸ رسید.

بر این اساس نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به مهرماه ۱۳۹۱ نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه ۱۳۹۰ معادل ۲۴.۹ درصد اعلام شده بود.

این در حالی است که بر اساس اعلام اداره آمار بانک ‌مرکزی شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در شهریور به عدد ۳۴۸.۸ رسیده بود و نرخ تورم هم معادل ۲۴ درصد محاسبه شده بود.

بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی نرخ تورم طی هفت ماهه سال جاری ۲.۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا از سوی بانک مرکزی نرخ تورم در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد ،شهریورماه و مهر ماه امسال نیز به ترتیب معادل ۲۱.۸ – ۲۲.۲ – ۲۲.۴ – ۲۲.۹ – ۲۳.۵ – ۲۴ و ۲۴.۹ درصد اعلام شده بود.

۲۱ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI