“جنون گاوی” در گوشت‌های برزیلی

مدیرکل قرنطینه و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که گوشت‌های وارداتی از برزیل آلوده به بیماری “جنون گاوی” هستند یا نه، از تشکیل کمیته ویژه‌ای برای بررسی گوشت‌های وارداتی از برزیل خبرداد. صمدیگانه در گفتگو با مهر درخصوص احتمال آلودگی گوشت‌های وارداتی از برزیل به بیماری جنون گاوی، […]

مدیرکل قرنطینه و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که گوشت‌های وارداتی از برزیل آلوده به بیماری “جنون گاوی” هستند یا نه، از تشکیل کمیته ویژه‌ای برای بررسی گوشت‌های وارداتی از برزیل خبرداد.

صمدیگانه در گفتگو با مهر درخصوص احتمال آلودگی گوشت‌های وارداتی از برزیل به بیماری جنون گاوی، گفت: هنوز مشخص نیست که گوشت‌های وارداتی از برزیل آلوده به بیماری جنون گاوی هستند.

وی تصریح کرد: درصورتی که براساس مستندات به این نتیجه برسیم که گوشت‌های برزیلی آلوده اند، واردات گوشت از این کشور را ممنوع خواهیم کرد.

مدیرکل قرنطینه و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور افزود: درحال حاضرکمیته ویژه ای برای بررسی وجود بیماری جنون گاوی در گوشت‌های وارداتی از کشور برزیل تشکیل شده است تا مشخص شود گوشتهای برزیلی آلوده هستند یا نه.
این مقام مسئول درعین حال تصریح کرد: البته تاکنون هیچ وارد کننده ای از ایالت “پارانا” واقع در جنوب کشور برزیل که اعلام شده بیماری جنون گاوی درآنجا مشاهده شده، گوشت قرمز به کشور وارد نکرده است.

به گزارش مهر، چندی پیش وزارت کشاورزی، دامپروری و ماهی‌گیری ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به محض مشاهده یک مورد بیماری جنون گاوی به سرعت واردات گوشت قرمز از برزیل را متوقف کرده‌اند.

نگرانی‌های مربوط به سلامت گوشت قرمز برزیل موجب شده است، تا میزان واردات گوشت قرمز این کشور از سوی ژاپن طی سال ۲۰۱۱ میلادی نیز کاهش یابد.

برزیل بزرگترین صادر کننده گوشت قرمز جهان به شمار می‌رود و در ۹ ماه نخست امسال بیش از ۴.۲ میلیارد دلار گوشت صادر کرده است.

۱۹ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI