پومسه قهرمانی جهان/نمایندگان ایران چهار مدال نقره و برنز کسب کردند

روز دوم از هفتمین دوره رقابتهای پومسه قهرمانی جهان با کسب چهار مدال نقره و برنز توسط نمایندگان کشورمان همراه بود. به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات با حضور ۵۵۶ تکواندوکار از ۵۳ کشور جهان در سالن «سن آنتونیو» شهر تونجای کلمبیا جریان دارد که حاصل تلاتش نمایندگان کشورمان در روز دوم(جمعه ) […]

روز دوم از هفتمین دوره رقابتهای پومسه قهرمانی جهان با کسب چهار مدال نقره و برنز توسط نمایندگان کشورمان همراه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات با حضور ۵۵۶ تکواندوکار از ۵۳ کشور جهان در سالن «سن آنتونیو» شهر تونجای کلمبیا جریان دارد که حاصل تلاتش نمایندگان کشورمان در روز دوم(جمعه ) یک نقره و سه برنز برنز بود.

در رده سنی (زیر ۲۹ سال) حسین بهشتی پس از رقابت با تکواندوکاران ۳۵ کشور و پیروزی در مرحله نیمه نهایی به مسابقه فینال راه یافت و در این مرحله نیز با امتیاز ۵۳/۷ به همراه ویتنام مدال برنز را به خود اختصاص داد. کره جنوبی و اسپانیا نیز مدالهای طلا و نقره را کسب کردند.
نسترن ملکی بانوی پومسه روی کشورمان، دیگر نماینده تکواندو ایران در این رده سنی بود که پس از رقابت با تکواندوکاران ۳۰ کشور در مرحله مقدماتی، راهی دیدار نیمه نهایی شد و در این مرحله توانست با عملکردی قابل قبول جواز حضور در مرحله فینال را به دست آورد و در نهایت با ثبت امتیاز ۶۸/۷ به نشان برنز دست یافت. در این رده هم کره قهرمان شد، ویتنام در جای دوم ایستاد و د و نماینده مکزیک نیز در کنار ملکی سوم شد.

در رده سنی (زیر ۴۹ سال) احمد اخلاقی پس از رویایی با پومسه روهای ۲۳ کشور در مرحله مقدماتی و صعود به مرحله نیمه نهایی، جواز رقابت در مرحله فینال را نیز به دست آورد و در این مرحله با ۳۰/۸ امتیاز بعد از نماینده کره به مدال نقره دست یافت. مصر با ۹/۸ امتیاز و ایتالیا با ۰۱/۸ امتیاز به صورت مشترک بر سکوی سوم ایستادند.

در رده سنی (زیر ۵۹ سال) حسن زاهدی دیگر ملی پوش با تجربه کشورمان پس از اجرای حرکات نمایشی و رقابت با تکواندوکاران ۱۷ کشور راهی دیدار فینال شد. در این مرحله زاهدی پس از رویایی با پومسه رو هایی از کشورهای کره، فرانسه، چین، آمریکا، آلمان، هلند و ارمنستان باامتیاز ۴۹/۷ موفق به کسب مدال برنز مسابقات شد. کره و هلند اول و دوم شدند و نماینده چین ه همراه زاهدی بر سکوی سوم مشترک ایستاد.

در رده سنی (زیر ۴۹ سال) بدری اسدی به مرحله فینال راه یافت و در نهایت مقام پنجم این رده سنی را از آن خود کرد.در جدول رده بندی کره جنوبی با شش طلا صدرنشین است و آمریکا با سه طلا دوم است.

این مسابقات که از روز پنجشنبه آغاز شده تا عصر فردا در کلمبیا جریان دارد.

۱۷ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI