بهترین برنده یک جایزه ۹۳ ساله انتخاب شد

جایزه تیت بلک که با سابقه ۹۳ ساله، قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیاست، آنجلا کارتر را به عنوان بهترین برنده از میان این برنده‌ها انتخاب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، آنجلا کارتر برای نوشتن رمانی به نام «شب‌های سیرک» که سال ۱۹۸۴ به عنوان برنده این جایزه انتخاب شده بود، عنوان […]

جایزه تیت بلک که با سابقه ۹۳ ساله، قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیاست، آنجلا کارتر را به عنوان بهترین برنده از میان این برنده‌ها انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، آنجلا کارتر برای نوشتن رمانی به نام «شب‌های سیرک» که سال ۱۹۸۴ به عنوان برنده این جایزه انتخاب شده بود، عنوان بهترین برنده همه دوره‌های پیشین این جایزه را به نام خود کرد. این جایزه در سال ۱۹۸۴ به صورت مشترک با جی.جی .بالارد به او اهدا شده بود.

دانشگاه ادینبورگ اهداکننده جایزه یادبود جیمز تیت بلک است و امسال به مناسبت ۲۵۰ ساله شدن تدریس ادبیات در این دانشگاه، این انتخاب را انجام داد. آنجلا کارتر رمان‌نویس و روزنامه نگار بود و سال ۱۹۹۲ درگذشت.

جایزه ۱۰ هزار پوندی تیت بلک هر سال در دو بخش داستانی و بیوگرافی اهدا می شود. کار داوری این جایزه کتاب بریتانیا را دانشگاهیان و دانشجویان ادبیات انجام می‌دهند و هرسال بیش از ۳۰۰ کتاب توسط دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه ادینبورگ برای انتخاب برنده خوانده می‌شود.

جایزه تیت بلک اوایل امسال اعلام کرد قصد دارد یک بخش دیگر برای انتخاب بهترین نمایشنامه سال به این جوایز اضافه کند.

۱۶ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI