شاگردان ولاسکو حریفان خود را شناختند

نشست هماهنگی و آئین قرعه‌کشی مسابقات لیگ جهانی والیبال شنبه شب در شهر لوزان سوییس برگزار شد و تیم ملی والیبال کشورمان با تیم‌های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان و آلمان همگروه شد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات […]

نشست هماهنگی و آئین قرعه‌کشی مسابقات لیگ جهانی والیبال شنبه شب در شهر لوزان سوییس برگزار شد و تیم ملی والیبال کشورمان با تیم‌های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان و آلمان همگروه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات با حضور ۱۸ تیم و در سه گروه شش تیمی برگزار خواهد شد که گروه‌بندی دور مقدماتی این رقابت‌ها بر اساس رده‎بندی جهانی تیم‌های شرکت کننده است.

بر اساس این رده بندی، تیم ملی والیبال ایران (WR14) در گروه دوم این رقابت‌ها با تیم‌های روسیه (WR2)، ایتالیا(WR3)، کوبا(WR6)، صربستان(WR7) و آلمان (WR10)همگروه شد و تیم‌های برزیل(WR1)، لهستان(WR4)، آمریکا(WR5)، بلغارستان(WR8)، آرژانتین(WR9) و فرانسه (WR16)در گروه اول قرار گرفتند.

تیم‌های کانادا(WR18)، کره‌جنوبی(WR22)، فنلاند(WR31)، هلند (WR41)و دو تیم دیگر که ۱۵ دسامبر (۲۵ دیماه ۹۱) از سوی کمیته اجرایی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) اعلام خواهد شد، در گروه سوم این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

دور نخست یا بین قاره‌ای این مسابقات از ۳۱ می سال ۲۰۱۳(۱۱/۰۳/۹۲) به مدت پنج هفته برگزار خواهد شد که تیم‌های اول تا سوم هر گروه که در رده‌بندی جهانی در جایگاه بالاتری قرار دارند، سه میزبانی خواهند داشت و در دو بار مهمان حریفان خود می‎شوند.

بدین ترتیب در گروه دوم این رقابت‌ها که تیم ملی والیبال ایران قرار دارد، تیم‌های روسیه، ایتالیا و کوبا در سه بازی، دور بین قاره‌ای میزبان خواهند بود و در دو بازی مهمان هستند.

صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها نیز به این صورت خواهد بود که از گروه‌های اول و دوم سه تیم برتر به همراه بهترین تیم گروه سوم به مرحله نهایی صعود می‌کنند که با تیم میزبان هشت تیم مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال را تشکیل می‌دهند.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز از ۱۶ تا ۲۱ جولای ۲۰۱۳ برگزار می‌شود که میزبان این مرحله نیز آخر ژانویه سال ۲۰۱۳ معرفی خواهد شد.

محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال کشورمان به عنوان عضو دپارتمان لیگ جهانی والیبال در این اجلاس حضور داشت.

گروه‌بندی لیگ جهانی ۲۰۱۳:
گروه A: برزیل (WR1)، لهستان (WR4)، آمریکا (WR5)، بلغارستان (WR8)، آرژانتین (WR9) و فرانسه (WR16)
گروه B: روسیه (WR2)، ایتالیا (WR3)، کوبا (WR6)، صربستان (WR7)، آلمان (WR10)، ایران (WR14)
گروه C: کانادا (WR18)، کره‌جنوبی (WR22)، فنلاند (WR31)، هلند (WR41)، دو تیم بعدا اعلام می‌شوند.

۱۱ آذر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI