حمید رسایی نماینده مردم تهران از عقبه اختلاس 3000 میلیاردی میگوید

حمید رسایی نماینده مردم تهران از عقبه اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی میگوید

نظر رسایی درباره عاملان اختلاس بزرگ حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اختلاس تاریخی ۳ هزار میلیاردی را دارای عقبه ی پشت پرده ای دانست و افزود: انشاءالله به زودی این عقبه از سوی قوه قضاییه افشا خواهد شد . حجت الاسلام حمید رسایی در گفتگوی اختصاصی با صراط نیوز در پاسخ […]

نظر رسایی درباره عاملان اختلاس بزرگ

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اختلاس تاریخی ۳ هزار میلیاردی را دارای عقبه ی پشت پرده ای دانست و افزود: انشاءالله به زودی این عقبه از سوی قوه قضاییه افشا خواهد شد .

حجت الاسلام حمید رسایی در گفتگوی اختصاصی با صراط نیوز در پاسخ به این سوال که برخی سایتهای خبری جبهه پایداری را به سکوت در قبال اختلاس متهم کرده اند، گفت: آنها برای توجیه سکوت خود در قبال فتنه درصددند به ما اتهام بزنند در حالی که در این جبهه بحث و بررسی صورت گرفت و بنا شد با روشن شدن ابعاد مختلف این ماجرا، در روزهای آینده طی بیانیه رسمی اعلام موضع شود.

عضو شاخص جبهه پایداری انقلاب اسلامی با مغالطه دانستن سکوت جبهه پایداری در برابر اختلاس میلیاردی خاطرنشان کرد: در ماجرای فتنه بسیاری از شخصیتهای اصولگرا و افراد با سابقه ی انقلابی بنابر عللی وارد میدان شدند. اولا فضا کاملا شفاف بود، ثانیا مواضع صریح و روشن مقام معظم رهبری جای هیچ شبهه ای باقی نگذاشته بود. در حالی که در موضوع اختلاس، علیرغم جلسه ای که با حضور مقامات اقتصادی دولت، بانکی و قضایی برگزار شد، هنوز در مجلس ابهام وجود دارد. حتی آقای لاریجانی به دلیل مکشوف نبودن ابعاد کامل قضیه، همکاران نماینده را به عدم مصاحبه توصیه کرد.

حجت الاسلام رسایی اظهار داشت: دقیقا به دلیل همین ابهام رئیس دستگاه قضا با صراحت، تمام مسئولان را از اظهار نظر و اتهام زنی منع کردند و جبهه پایداری قبل از اینکه ریاست دستگاه قضا چنین موضعی اعلام کند به این جمع بندی رسید .
علیرغم این، جبهه پایداری و فراکسیون انقلاب به صورت کلی معتقدند هر کس در این اختلاس نقش داشته باشد باید به اشد مجازات برسد اما در جزئیات عوامل دست داشته در اختلاس، باید بعد از اعلام مراجع قضائی اعلام نظر شود .

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی اختلاس تاریخی را نتیجه ۴ عامل مهم دانست و افزود: اولین عامل مربوط است به ساختار بانکی که بر اساس سیستم خود اجازه چنین اختلاسی را داده است. دوم، نظارت بانکی توسط مسئولان ذیربط به صورت کامل لحاظ نشده است. سومین علت، حضور افراد فاسد و مساله دار در مراکز اقتصادی و آخرین دلیل این اختلاس حمایتهای خاص برخی افراد است.

نماینده مردم تهران با ذکر این نکته که قطعا رئیس جمهور از ماجرا با خبر نبوده است اظهار داشت: حجت الاسلام پورمحمدی در مجلس به خبر برخی سایتها پیرامون انتشار نامه حمایت رئیس دفتر رئیس جمهور از گروه امیر منصور آریا اشاره کرده است .

رسایی در ادامه افزود: برخی فریب این ماجرا را خوردند چرا که اگر کسی بخواهد در این ماجرا ورود کند اینگونه از خود رد پا به جا نمی گذارد . وی خاطر نشان کرد: این نامه یک مسئله عادی است! شخصی درخواست کرده، رئیس جمهور توصیه کرده و رئیس دفتر رئیس جمهور هم نامه را امضاء کرده است . اما مهمتر از این نامه حمایتهای غیر علنی است که صورت گرفته که مهمترین نقش دستگاه قضایی و دادستان محترم کشف همین حمایتهای غیر علنی است .

رسایی در پاسخ به سوال خبرنگار صراط مبنی بر اینکه نفوذیها از چه طیف و جناحی هستند، پاسخ شفافی نداد اما متذکر شد: برخی از نفوذیها با گروهک انحرافی مرتبط هستند و حتی بعضی نفوذیها در دولتهای قبل مسئولیت داشتند و در دولت نهم از این مسئولیتها کنار گذاشته می شوند اما مجددا به داخل سیستم برگشته اند.

وی این اختلاس را ضربه مهلکی به نظام بانکی دانست و خواستار برخورد جدی و قاطع با عوامل آن، در هر رده و مقامی شد.

مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی شائبه های مطرح در برخی سایتهای خبری را تسویه حساب آنها با اصولگرایان فعال در فتنه قلمداد کرد و گفت: نباید با این قبیل سخنان امنیت روانی جامعه را هدف قرار دهیم.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: امروز نگاه تمام مردم و مسئولان به قوه قضاییه است و آقای اژه ای به جد مشغول پیگیری ابعاد مختلف این ماجرا هستند. ما نیز امیدواریم نتایج قطعی در این زمینه به زودی به مردم اعلام گردد تا مجلس نیز براساس نظر قوه قضاییه وارد دستور شود.

رسایی پیرامون اقدامات مجلس جهت مواخذه عوامل اختلاس گفت: اگر در گزارش قوه قضاییه نام مسئولی به عنوان خاطی درج شود، حتی اگر این مسئول وزیر اقتصاد یا رییس بانک مرکزی یا فرد دیگری هم باشد، مجلس قطعا با این افراد برخورد قاطعی خواهد کرد اما تا اعلام نتیجه قطعی پیگیری قوه قضاییه باید منتظر ماند.

نماینده مردم تهران در مجلس پیرامون نقش گروهک انحرافی در ماجرای اختلاس بیان داشت: در اینکه چنین اختلاسی با حمایت و پشتیبانی برخی مراکز صورت گرفته تردیدی نیست اما جالب اینجاست که برخی از این مکاتبات از بانک جزء به بانک مرکزی و پاسخ آن ظرف یک روز صورت گرفته که نشان می دهد کار از روال عادی اش خارج شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان، دستگاه قضایی را به پیگیری موشکافانه و سریع،‌ نظیر ماجرای میدان کاج، پل مدیریت، ماجرای خمینی شهر و… دعوت کرد.

وی گفت: باید ابعاد پرونده کاملا شفاف شود تا با متخلفین در هر رده ای برخورد جدی صورت پذیرد. حتی اگر این متخلف رییس دفتر رییس جمهور باشد.

رسایی علت اسم نبردن صریح از افراد حامی و پشت پرده اختلاس را عدم اطلاعات کافی و مستند در این زمینه دانست و بیان داشت: در زمینه ارتباط اختلاس گران با لیدر خط انحرافی قرائنی داریم اما برای پاسخ صریح در این زمینه باید به اسناد مراجعه کرد.

۳ مهر ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI