احمدی نژاد:4 دیپلمات ایرانی زنده و در اختیار صهیونیست ها هستند

احمدی نژاد:۴ دیپلمات ایرانی زنده و در اختیار صهیونیست ها هستند

احمدی نژاد:۴ دیپلمات ایرانی زنده و در اختیار صهیونیست ها هستند محمود احمدی نژاد در دیدار با بان کی مون گفت که درخصوص ۴ دیپلمات ربوده شده کشورمان اسنادی موجود است که آنان زنده بوده و در اختیار رژیم صهیونیستی هستند. به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در دیدار بان کی مون […]

احمدی نژاد:۴ دیپلمات ایرانی زنده و در اختیار صهیونیست ها هستند

محمود احمدی نژاد در دیدار با بان کی مون گفت که درخصوص ۴ دیپلمات ربوده شده کشورمان اسنادی موجود است که آنان زنده بوده و در اختیار رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در دیدار بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ضرورت حضور فعال سازمان ملل و شخص دبیر کل در رسیدگی به مسائل بین المللی و به ویژه منطقه ای را مورد تاکید قرارداد و با انتقاد از دخالت نیروهای ناتو در مسائل منطقه اظهار داشت : هرگونه دخالت خارجی عامل بی ثباتی و التهاب در منطقه بوده و چنانچه نیروهای اشغالگر از منطقه خارج شوند ملت ها قادر به تامین امنیت خود خواهند بود.

رییس جمهور همچنین با انتقاد از ساختار شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: توقع این است که شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل مرجعی برای پیگیری و رفع ظلم و بی عدالتی به ملت های جهان باشند.

احمدی نژاد همچنین با اظهار نگرانی از دخالت ناتو در لیبی خواستار خاتمه این مداخلات و بازگرداندن منابع مالی لیبی به مردم این کشور شد.

رئیس جمهور در این دیدار با یادآوری اسارت ۴ دیپلمات ایرانی در بند رژیم صهیونیستی که ۲۹ سال پیش توسط این رژیم در لبنان ربوده شده اند، به حضور خانم مجتهدزاده معاون رییس جمهور و همسر یکی از آن دیپلمات ها در این دیدار و نگرانی خانواده دیپلمات های ایرانی اشاره کرد و گفت : در خصوص ۴ دیپلمات ربوده شده کشورمان اسنادی موجود است که آنان زنده بوده و در اختیار رژیم صهیونیستی هستند، لذا از دبیر کل سازمان ملل انتظار می رود برای آزادی آنان اقدام جدی انجام دهد.

احمدی نژاد همچنین با اظهار تاسف از انتشار اطلاعات محرمانه مربوط به فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی که موجب به شهادت رسیدن تعدادی از دانشمندان هسته ای ایران شد ، خطاب به دبیر کل سازمان ملل یادآور شد: آژانس بین المللی هسته ای باید به دور از تاثیر پذیری از فشارهای سیاسی، صرفا بر اساس قانون عمل کند.

رییس جمهور همچنین سکوت مجامع بین المللی در خصوص اقدام ایادی رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته ای ایران را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد : سازمان ملل باید نسبت به این گونه موضوعات واکنش قاطع داشته باشد و از تکرار آن جلوگیری کند.

احمدی نژاد و بان کی مون همچنین بر استمرار مذاکره و گفت و گو درباره موضوع هسته ای جمهوری اسلامی ایران و حل و فصل مسالمت آمیز آن تاکید کردند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با اشاره به نقش تاثیر گذار ایران در معادلات منطقه ای از تلاش ها و همکاری های جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت و ثبات در منطقه بویژه در عراق و افغانستان تقدیر کرد.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه با تاکید بر احترام به حقوق اساسی ملت ها و لزوم اصلاحات سیاسی در کشورها به موضوع سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان ملل با هرگونه دخالت خارجی در موضوع سوریه مخالف بوده و معتقد است مشکلات آن کشور باید توسط خودشان حل و فصل شود.

وی همچنین از کمک های انسان دوستانه ایران به مردم سومالی قدردانی کرد و گفت: ایران همواره در ارسال کمک به مردم آسیب دیده جهان پیشگام بوده و این موضوع قابل تمجید و ارزش گذاری است.

رییس جمهور در این دیدار تابلویی با مضمون شعر «بنی آدم اعضای پیکرند» را به دبیر کل سازمان ملل هدیه کرد.

۳ مهر ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI