گوگل به فرانسه یک میلیارد یورو مالیات داد

واحد مرکزی خبر نوشت: به نوشته روزنامه لوموند در اینترنت ، بنا بر ارزیابی ها ،‌ شرکت رایانه ای گوگل در فرانسه در سال گذشته درآمدی بین یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون یورو تا یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو داشته است. هفته نامه کانار آنشنه در شماره امروز اعلام کرد بر اساس […]

واحد مرکزی خبر نوشت: به نوشته روزنامه لوموند در اینترنت ، بنا بر ارزیابی ها ،‌ شرکت رایانه ای گوگل در فرانسه در سال گذشته درآمدی بین یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون یورو تا یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو داشته است.

هفته نامه کانار آنشنه در شماره امروز اعلام کرد بر اساس تحقیقی که درباره «قیمت انتقال» میان شعبه غول آمریکایی گوگل در فرانسه و شرکت ایرلندی آن صورت می گیرد اداره مالیات فرانسه یک میلیارد یورو برای گوگل مالیات تعیین خواهد کرد.

ریاست عمومی مالیات فرانسه به تازگی در نامه ای به غول رایانه ای آمریکا برای چهار سال مالی حدود یک میلیارد یورو مالیات تعیین کرده است.

اما گوگل این اطلاعات را تکذیب و اعلام کرد ما به همکاری با مسئولان فرانسوی ادامه می دهیم.

در ماه مارس مجله اکسپرس اعلام کرد گوگل به رعایت مقررات مالیاتی برای دو سال مالی تهدید شده اما این مبلغ تنها صد میلیون یورو تعیین شده که این ارقام شامل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر شرکت ها بوده است.

در دیدار روز دوشنبه میان فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و اریک اشمیت رئیس گوگل مسائل مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته این روزنامه ،‌اگر مذاکرات میان گوگل و ناشران مطبوعاتی به نتیجه نرسید ،‌گوگل از هم اکنون می داند که چه چیزی در انتظارش خواهد بود و آن مالیات یک میلیارد یورویی است.

۹ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI