کشف بمب جنگ جهانی دوم در فرودگاه ژاپنی

به گزارش خبرگزاری فارس، همه ۹۲ پرواز فرودگاه سندایی پس از آنکه ساخت و ساز در نزدیکی یکی از باندها منجر به کشف یک بمب ۲۵۰ کیلوگرمی شد متوقف شده است. به گفته مقامها این بمب آمریکایی بوده و ظاهراً از جنگ جهانی دوم به جا مانده است. یک گروه نظامی در حال بررسی موقعیت […]

به گزارش خبرگزاری فارس، همه ۹۲ پرواز فرودگاه سندایی پس از آنکه ساخت و ساز در نزدیکی یکی از باندها منجر به کشف یک بمب ۲۵۰ کیلوگرمی شد متوقف شده است.

به گفته مقامها این بمب آمریکایی بوده و ظاهراً از جنگ جهانی دوم به جا مانده است.

یک گروه نظامی در حال بررسی موقعیت برای خنثی یا منفجر کردن آن در همان مکان است. احتمال تخلیه منازل و خانه‌های اطراف نیز وجود دارد.

فرودگاه سندایی یکی از مهمترین فرودگاههای ژاپن به ویژه برای سفر به شمال این کشور محسوب می‌شود و ماهها به علت آسیبهای وارده ناشی از سونامی تعطیل بود.

آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم بمباران سنگینی را علیه شهرهای ژاپن انجام داد و یافتن بمبهای عمل نکرده ۶۷ سال پس از پایان جنگ چندان عجیب نیست.

هر ساله در توکیو این اتفاق تکرار شده و به ویژه در جزیره جنوبی اوکیناوا که جنگ شدیدی در آن زمان در گرفته بود این اتفاق رایج‌تر است.

هفته گذشته وقوع همین اتفاق در توکیو و کشف یک بمب ۲۲۰ کیلویی به تخلیه هزاران نفر از ساکنان مناطق اطراف و خنثی کردن بمب منجر شد.

۸ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI