درخواست ژاپن از امریکا برای معافیت از تحریم ها

یک روزنامه ژاپنی در گزارشی از تقاضای رسمی وزیر دارایی ژاپن از وزیر خزانه داری آمریکا برای معاف شدن این کشور از اعمال تحریمهای نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد. به گزارش مهر به نقل از روزنامه اقتصادی نیکی ژاپن، مقامات توکیو از واشنگتن خواسته اند این کشورها از تحریمها علیه ایران به ویژه […]

یک روزنامه ژاپنی در گزارشی از تقاضای رسمی وزیر دارایی ژاپن از وزیر خزانه داری آمریکا برای معاف شدن این کشور از اعمال تحریمهای نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه اقتصادی نیکی ژاپن، مقامات توکیو از واشنگتن خواسته اند این کشورها از تحریمها علیه ایران به ویژه در بخش نفتی معاف کنند.

بنابر این گزارش، “کوریکی جوجیما” وزیر دارایی ژاپن در روز ۱۱ اکتبر گذشته در دیدار با “تیموتی گیتنر” از وی تقاضا کرده است که بانکهای ژاپنی را از اعمال این تحریمها که در راستای بلوکه کردن درآمدهای نفتی ایران است، معاف کند.

این روزنامه ژاپنی در ادامه تاکید کرد: پیش بینی می شود دیگر واردکنندگان نفت ایران نیز همچون ژاپن مخالفت خود را با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران اعلام کنند.

خاطر نشان می شود اخیرا خبرگزاری رویترز در گزارشی فاش کرد: شرکت نفتی رویال داچ شل در نظر دارد با دور زدن تحریمها بدهی ناشی از خرید نفت از ایران را از طریق واردات غلات به کشورمان پرداخت کند.

۸ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI