پدر بشار اسد در ترکیه دیده شد + تصویر

به گزارش فارس، یک پیرمرد در یک روستا در جنوب ترکیه دیده شده که شباهت عجیبی با «حافظ اسد» رئیس جمهور سابق سوریه و پدر «بشار» رئیس‌جمهور کنونی این کشور دارد. پایگاه‌های خبری متعددی با انتشار این خبر و یک عکس از این پیرمرد، نوشتند که این مرد در یکی از قهوه‌خانه‌های ترکیه دیده شده […]

به گزارش فارس، یک پیرمرد در یک روستا در جنوب ترکیه دیده شده که شباهت عجیبی با «حافظ اسد» رئیس جمهور سابق سوریه و پدر «بشار» رئیس‌جمهور کنونی این کشور دارد.

پایگاه‌های خبری متعددی با انتشار این خبر و یک عکس از این پیرمرد، نوشتند که این مرد در یکی از قهوه‌خانه‌های ترکیه دیده شده و به حافظ اسد که ۱۲ سال پیش درگذشته، شباهت عجیبی دارد.

پایگاه خبری «ناطور» نوشت: «یک کودک که تاکنون حافظ اسد را به چشم خود ندیده و تنها عکس او را بر روی در و دیوار دیده، پس از دیدن عکس این پیرمرد در تلویزیون مادرش را صدا می‌کند و به او می‌گوید: مامان! حافظ اسد!»

حافظ اسد از سال ۱۹۷۱ میلادی تا ۲۰۰۰ رئیس جمهور سوریه بود و در روز ۱۰ ژوئن ۲۰۰۰ هنگام مکالمه تلفنی با «امیل لحود» رئیس جمهور وقت لبنان بر اثر حمله قلبی در سن ۶۹ سالگی درگذشت.

پس از وی، پسرش بشار در سال ۲۰۰۰ بعد از همه‌پرسی به ریاست‌جمهوری سوریه رسید.

حافظ همواره سیاست آشتی جویانه‌ای را با اعراب دنبال می‌کرد و به دنبال گسترش اتحاد دنیای اسلام و عرب در برابر دشمنان خارجی بود. وی در جنگ تشرین بین اعراب و صهیونیست‌ها توانست قسمت‌هایی از بلندی‌های جولان را آزاد کند.

او در طول مدت ریاست جمهوری خود بارها از سیاست خصمانه رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطینیان به شدت انتقاد کرد و جهان اسلام را به مبارزه با این پدیده شوم در منطقه فراخواند.

اسد مقاوم‌ترین رهبر عربی در خط مقدم جبهه با رژیم اشغالگر قدس بود. وی هرگز حاضر نشد با رژیم صهیونیستی قبل از تخلیه بلندی‌های جولان، بخشی از خاک اشغال شده کشورش توسط صهیونیست‌ها، قراردادی امضاء کند. حافظ اسد در همین حال سیاستمداری بسیار زیرک بود.

۶ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI