وام اشتغال برای جوانان با سود ۴%

معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه و بودجه این مرکز در اختیار بحث اشتغال است، گفت: متقاضیان تسهیلات در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت این مرکز، وام اشتغال تا سقف ۱۵ میلیون تومان و با سود ۴ درصد دریافت کنند. به گزارش […]

معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه و بودجه این مرکز در اختیار بحث اشتغال است، گفت: متقاضیان تسهیلات در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت این مرکز، وام اشتغال تا سقف ۱۵ میلیون تومان و با سود ۴ درصد دریافت کنند.

به گزارش سرویس «جوانان» ایسنا، مهدی حسین نژاد، افزود: در حال حاضر صندوق در بحث اشتغال و تحکیم خانواده فعالیت می‌کند و سالانه بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار وام اشتغال پرداخت می‌کند. البته جوانان برای دریافت وام، باید طرح و ایده کسب و کار داشته باشند.

وی ادامه داد: ما اکنون طرح توانمندسازی جوانان بیکار را در دست داریم که با آموزش در بخش‌های مهارت زندگی (آموزش شیوه‌های زندگی)،‌ توانمند سازی فنی و آموزش مهارت‌ها مطابق با استعداد افراد در قالب مهارت کارآفرینی و مهارت کسب و کار، صورت می‌گیرد. این طرح تصویب شده و در چند نقطه مانند خراسان شمالی، به میمنت حضور رهبری در آنجا، اصفهان و … به صورت آزمایشی در حال اجراست.

معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) تاکید کرد: مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرایط مالی نیست، بلکه توانمندسازی برای کار است، چون برخی از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصیلی، توانمندی لازم برای اجرای طرح و یا کار در زمینه‌ تخصص خود را ندارند.

حسین نژاد در پایان نقش وزارت ورزش و جوانان را در این باره مهم دانست و تصریح کرد: سیاست گذاری برای جوانان نیازمند چاره اندیشی جدی است. اما این نکته بسیار مهم است که به تنهایی نمی‌شود کار کرد و وزارت ورزش و جوانان باید حلقه‌های اثرگذار را پیدا کند و با همکاری نهادها و دستگاه‌های مرتبط، به این مشکلات رسیدگی کند.

۵ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI