موسوی و کروبی بازیچه خاتمی شدند/خاتمی یکبار هم از واژه تقلب استفاده نکرد

یاسر جبرائیلی نویسنده کتاب «سودای سکولاریسم» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر خاتمی مبنی بر عدم استفاده از واژه تقلب در انتخابات ۸۸ گفت: خاتمی بر عکس دیگر سران فتنه نخواست کاملاً خود را هزینه کند. جبرائیلی با بیان اینکه خاتمی علی رغم نقش فعال و گسترده در شکل گیری و […]

یاسر جبرائیلی نویسنده کتاب «سودای سکولاریسم» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر خاتمی مبنی بر عدم استفاده از واژه تقلب در انتخابات ۸۸ گفت: خاتمی بر عکس دیگر سران فتنه نخواست کاملاً خود را هزینه کند.

جبرائیلی با بیان اینکه خاتمی علی رغم نقش فعال و گسترده در شکل گیری و ادامه فتنه همواره در مرز فتنه‌گران و نظام گام برمی‌داشت و پس از شکست فتنه مشی بازگشت به نظام را در پیش گرفت تصریح کرد: برنامه فتنه گران این بود خاتمی را به عنوان یک سرمایه حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آنها با این کار می‌خواستند اگر فتنه سبز شکست خورد راهی برای بازگشت به نظام داشته باشند ازاین رو گفته خاتمی مبنی بر اینکه از واژه تقلب استفاده نکرده‌ام صحیح است.

وی با بیان اینکه در صفحه ۳۵۶ کتاب سودای سکولاریسم این نکته ذکر شده که خاتمی هیچ‌گاه در سخنرانی‌ها و بیانیه‌های خود از واژه تقلب استفاده نکرد تا مبادا بار حقوقی و جزایی این ادعای ضد امنیتی گریبانگیرش شود افزود: خاتمی هم خودش شخصیت تنش گریزی دارد و هم اصلاح طلبان از وی خواسته بودند مانند موسوی و کروبی به دام افراطی گری و تسویه حساب شخصی نیفتد و امید آنها را برای بازگشت به صحنه را زنده نگه دارد.

۵ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI