در شش ماه نخست سال هر روز ۴ نفر غرق شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، مرداد با ۱۹۱ نفر و افزایشی ۷.۹ درصدی نسبت به مدت زمان سال گذشته، ماهی بود که بیشترین تعداد غرق شدگی در آن اتفاق افتاد. اما بیشترین افزایش در شهریور اتفاق افتاد، در حالی که در شهریور سال گذشته ۱۳۴ […]

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، مرداد با ۱۹۱ نفر و افزایشی ۷.۹ درصدی نسبت به مدت زمان سال گذشته، ماهی بود که بیشترین تعداد غرق شدگی در آن اتفاق افتاد. اما بیشترین افزایش در شهریور اتفاق افتاد، در حالی که در شهریور سال گذشته ۱۳۴ نفر دچار غرق شدگی شده بودند، شهریور امسال با ۳۳.۶ درصد رشد، ۱۷۹ مرگ ناشی از غرق شدگی را بر جا گذاشت.

استانهای همجوار با دریای خزر و همچنین استان خوزستان که از استانهای دارای رودخانه های طولانی است همیشه دارای بالاترین فراوانی در غرق شدگی هستند. فقط ۴۱۵ مورد غرق شدگی، یعنی بیش از نیمی از غرق شدگی های شش ماهه امسال، در سه استان همجوار با دریای خزر و همچنین استان خوزستان روی داده است.

از سوی دیگر، در حالی که غرق شدگی در استانهای مازندران و گیلان طی شش ماه امسال به ترتیب ۳۷.۱ و ۴۶.۷ درصد افزایش داشت، اما غرق شدگی در استان خوزستان که از استانهای دارای بالاترین غرق شدگی در کشور است؛ ۲۴.۴ درصد کاهش پیدا کرد و از ۱۳۵ نفر در شش ماهه نخست سال گذشته به ۱۰۲ نفر در مدت زمان مشابه امسال رسید.

۱۳۱ نفر از غرق شدگان بهار و تابستان امسال زن و ۶۷۲ نفر مرد (مجموع ۸۰۳ نفر) بودند.

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، طی سال ۱۳۹۰، هزار و ۷۲ نفر به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند.

۵ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI