تروریست ها بازهم آتش بس را در سوریه نقض کردند

به گزارش فارس به نقل از پرس تی وی، ارتش سوریه اعلام کرد: تروریست‌ها به چندین ایست بازرسی در حمص، درعا و ادلب در اولین روز از آتش بس ۴ روزه عید قربان، حمله کردند. همچنین امروز انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در جنوب شهر دمشق منجر به مرگ به حداقل ۵ نفر و […]

به گزارش فارس به نقل از پرس تی وی، ارتش سوریه اعلام کرد: تروریست‌ها به چندین ایست بازرسی در حمص، درعا و ادلب در اولین روز از آتش بس ۴ روزه عید قربان، حمله کردند.

همچنین امروز انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در جنوب شهر دمشق منجر به مرگ به حداقل ۵ نفر و زخمی شدن ۳۵ تن دیگر شد و اکثر افراد کشته شده از غیر نظامیان بودند.

بنابر گزارش رسانه‌ها، درگیری در برخی مناطق حلب نیز آغاز شده است و تروریست‌های مسلح به سوی نیروهای ارتش تیراندازی کردند.

ارتش اعلام کرده با این وجود به آتش بس احترام خواهد گذاشت ولی به حملات افراد مسلح پاسخ خواهد داد.

ارتش در بیانیه ای که در تلویزیون ملی سوریه منتشر شده، اعلام کرد که تروریست‌ها به مواضع ارتش حمله کرده‌اند و نیروهای نظامی سوری به حمله کنندگان پاسخ می‌دهد.

این درحالی است که خبرنگار شبکه العالم نیز گزارش داد، آرامشی نسبی در مناطق مختلف سوریه برقرار است.

دولت سوریه روز گذشته اعلام کرد که آتش بسی ۴ روزه را با پیشنهاد اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل و به مناسبت عید قربان پذیرفته است.

هرچند ارتش به اصطلاح آزاد نیز از آمادگی خود برای پذیرش آتش بس خبر داده بود ولی کارشناسان با توجه به ساختار غیر متمرکز این گروه شبه نظامی پیش بینی کرده بودند که چنین وعده‌ای عملی نخواهد شد.

۵ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI