توجه علمای لبنان به پیام وحدت آفرین رهبر انقلاب

به گزارش فارس، شیخ «عبدالناصر جبری» رئیس دانشکده «الدعوه الاسلامیه» لبنان روز جمعه در گفت و گو با شبکه خبری العالم، پیام وحدت آفرین آیت الله خامنه ای به مناسبت کنگره عظیم حج را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: برای تحقق این امر باید به طور جدی تلاش کرد. وی افزود وحدت مختص عرب […]

به گزارش فارس، شیخ «عبدالناصر جبری» رئیس دانشکده «الدعوه الاسلامیه» لبنان روز جمعه در گفت و گو با شبکه خبری العالم، پیام وحدت آفرین آیت الله خامنه ای به مناسبت کنگره عظیم حج را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: برای تحقق این امر باید به طور جدی تلاش کرد.

وی افزود وحدت مختص عرب یا عجم یا مذهب اسلامی خاصی نیست بلکه برقراری وحدت در میان پیروان همه مذاهب اسلامی امری ضروی است.

این عضو مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: ما مسلمانان باید به اتحاد و همبستگی، توطئه های دشمنان را عیله اسلام و مسلمانان خنثی کنیم.

رئیس دانشکده الدعوه الاسلامیه لبنان در پایان گفت: پیام آیت الله خامنه ای این بود که فتنه فرقه ای میان اهل سنت و شیعیان ساخته و پرداخته صهیونیست ها ، آمریکا و اروپا است.

شیخ «محمد نمر زغموت» رئیس شورای اسلامی فلسطین در لبنان نیز در گفت وگو با العالم با اشاره به شرایط دشوار مسلمانان و گسترش تفرقه و فتنه های مذهبی در میان آنها، ضرورت مقابله با این وضع را خواستار شد.

وی پیام آیت الله خامنه ای به مناسبت کنگره عظیم حج را گامی مثبت در مسیر تحقق وحدت در میان مسلمان و از بین بردن تفرقه توصیف کرد.

۴ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI