عوارض مصرف مداوم مسکن ها

علی شعیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مصرف مداوم مسکن‌ها برای رفع سردرد سبب بروز سردرد می‌شود و افراد باید برای رفع سردردهای خود دلیل اصلی بروز سردرد را رفع کنند و از خوردن مسکن تا جایی که امکان دارد خودداری کنند. وی سردرد را یک اختلال شایع در افراد عنوان کرد […]

علی شعیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مصرف مداوم مسکن‌ها برای رفع سردرد سبب بروز سردرد می‌شود و افراد باید برای رفع سردردهای خود دلیل اصلی بروز سردرد را رفع کنند و از خوردن مسکن تا جایی که امکان دارد خودداری کنند.

وی سردرد را یک اختلال شایع در افراد عنوان کرد و تصریح کرد: یکی از دلایل اینکه بسیاری از افراد مبتلا به سردرد می‌شوند این است که اعصاب موجود در محدوده سر هم به لحاظ تعداد بیشتر هستند و هم به لحاظ تحزیک پذیری حساس‌تر هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راهکارهای پیشگیری از سردردها ادامه داد: در حدود ۷۰ درصد از سردردها با انجام اعمال پیشگیرانه غیردارویی مانند رعایت رژیم غذایی سالم، ورزش کافی، پرهیز ار فشارهای عصبی، استراحت به اندازه، مصرف نکردن دخانیات و عواملی از این دست قابل پیشگیری هستند.

عضو مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برخی از انواع سردردها ممکن است علائم بیماری‌های خطرناک باشد، خاطرنشان کرد: سردردهایی که بعد از ۵۰ سالگی شروع شوند، همراه با تشنج باشند، در حالت ایستاده و یا بعد از سرفه دست بدهند و یا در یک بازه زمینی تغییر مکان و کیفیت داده باشند از جمله این سردردها هستند.

شعیبی تاکید کرد: افرادی که به این انواع مختلف از سردردها دچار هستند باید برای بررسی‌های بیشتر باید مورد معاینات عصبی قرار بگیرند.

وی با یادآوری اینکه مصرف مداوم مسکن‌ها سبب بروز سردرد می‌شود، خاطرنشان کرد: بین ۱۸ تا ۳۲ درصد از سردردهایی که افراد به صورت روزمره به آن مبتلا می‌شوند در اثر مصرف مداوم مسکن‌ها است.

۳ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI