برنامه جریان 14 مارس علیه مردم لبنان

برنامه جریان ۱۴ مارس علیه مردم لبنان

وزیر لبنانی گفت: جریان ۱۴ مارس با آوردن طرفداران مسلح خود به خیابان، تیراندازی به شهروندان و طرح مسئله تجزیه کشور، به دنبال نقض حاکمیت و امنیت ملی لبنان است. ” فیصل کرامی ” وزیر ورزش و جوانان لبنان، روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه العالم، از دست دادن وسام الحسن را […]

وزیر لبنانی گفت: جریان ۱۴ مارس با آوردن طرفداران مسلح خود به خیابان، تیراندازی به شهروندان و طرح مسئله تجزیه کشور، به دنبال نقض حاکمیت و امنیت ملی لبنان است.

” فیصل کرامی ” وزیر ورزش و جوانان لبنان، روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه العالم، از دست دادن وسام الحسن را مصیبتی بزرگ برای همه لبنانی ها و خلأ امنیتی و سیاسی بزرگی برای این کشور عنوان کرد، و از مردم لبنان خواست خویشتندار و متحد باشند.

وی با بیان این که درخواست گروه ۱۴ مارس برای براندازی دولت یا کناره گیری آن حتی پیش از کشته شدن وسام الحسن مطرح شده بود، خاطر نشان کرد: آن ها از زمان تعیین نجیب میقاتی به عنوان نخست وزیر این مسئله را مطرح کردند.

کرامی ضمن محترم شمردن حق اعتراض مخالفان دولت، تاکید کرد: اعتراض مسلحانه در خیابان ها، ایجاد ترس و وحشت در میان شهروندان، سد معبر و شکستن شیشه ها، تعرض به حاکمیت و امنیت دولت و نقض حقوق شهروندان به شمار می رود.

این وزیر لبنانی با انتقاد از اظهارات رهبران جریان ۱۴ مارس درباره تقسیم لبنان یا جدایی بخش هایی از آن، از همه لبنانی ها خواست به مقابله با این تفکر برخیزند زیرا لبنانی ها هیچ گزینه ای جز همزیستی با یکدیگر را نمی پذیرند.

” ناظم الخوری ” وزیر محیط زیست لبنان نیز در گفت و گو با العالم با بیان اینکه تصمیم به استعفا باید از سوی نخست وزیر مطرح شود، اظهار داشت: نخست وزیر استعفا نداده است، بلکه فقط به رئیس جمهور اطلاع داد که در شرایط کنونی از ادامه کار ناخرسند است و نمی خواهد به کار خود ادامه دهد.

الخوری با بیان این که میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان از نجیب میقاتی خواسته است در تصمیم خود تامل کند، خاطر نشان کرد: سفیران کشورهای عضو شورای امنیت نیز از دولت کنونی خواستند به کار خود ادامه دهد زیرا جایگزینی برای آن وجود ندارد.

این وزیر لبنانی تشکیل دولت وحدت ملی و توافق میان رهبران و گروه های مختلف سیاسی برای رسیدگی به اوضاع داخلی را خواستار شد و از دودستگی میان لبنانی ها ابراز تاسف کرد.

” ناظم الخوری ” تاکید کرد که ایجاد خلأ در عرصه سیاسی لبنان ممنوع است زیرا این کار به بروز مشکلی بزرگ منجر می شود که هیچ سازوکاری برای حل آن وجود ندارد و کنترل اوضاع کشور در چنان شرایطی غیرممکن خواهد بود.

۲ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI