چرا امام خمینی بر پیکرش نماز نخواند ؟

چرا امام خمینی بر پیکرش نماز نخواند ؟

حجت‌الاسلام سید محمود دعایی از یاران آقا مصطفی خمینی(ره) در گفت‌وگویی واقعه شهادت فرزند بنیان‌گذار انقلاب را تشریح کرد. وی با بیان اینکه حادثه شهادت آقا مصطفی «مشکوک بود» به جماران گفت: خود امام تا به آخر نخواستند موکدا بپذیرند که شهادت رخ داده است؛ در عین حال آن را رد هم نکرده بودند. مدیرمسئول […]

حجت‌الاسلام سید محمود دعایی از یاران آقا مصطفی خمینی(ره) در گفت‌وگویی واقعه شهادت فرزند بنیان‌گذار انقلاب را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه حادثه شهادت آقا مصطفی «مشکوک بود» به جماران گفت: خود امام تا به آخر نخواستند موکدا بپذیرند که شهادت رخ داده است؛ در عین حال آن را رد هم نکرده بودند.

مدیرمسئول روزنامه اطلاعات درباره این حادثه اضافه کرد: شب حادثه ایشان ملاقات‌هایی داشت. عادت معمول‌شان خواندن نماز شب و سپس نماز صبح بود؛ بعد از آن هم مطالعه می‌کردند. در پشت میز مطالعه بودند که ‌ به خاطر سکته یا تاثیر سموم روی کتاب‌شان می‌افتند.

دعایی با بیان اینکه اولین نفری بود که از این حادثه خبردار شد،‌خاطرنشان کرد:یک تاکسی گرفتیم و آقا مصطفی را با آن به بیمارستان بردیم.

پزشک هم بعد از دادن شوک و کارهای درمانی لازم گفت که ایشان فوت کرده و با ادب گفت «انالله و اناالیه راجعون» برای کشف حادثه هم توصیه می‌کند که کالبدشکافی شود که برای این کار هم نیاز به اجازه نزدیکان وجود دارد اما امام اجازه ندادند.

وی ادامه داد: نتیجه‌ای که عاید می‌شد منجر به حیات ایشان نمی‌شد و فقط به جنازه بی‌حرمتی می‌شد. ایشان بعد از اطلاع از خبر گفتند که جنازه را ۲۴ ساعت نگه دارید. زیرا مستحب است که هنگام مرگ «فجعه» جنازه ۲۴ ساعت نگه داشته شود، زیرا شاید احتمال برگشت باشد.

دعایی افزود: همه اشک می‌ریختیم و گریه می‌کردیم اما امام ساکت نشستند و ۵ دقیقه پشت سر جنازه آمدند و سپس رفتند. جنازه را به حرم بردیم و طواف دادیم؛ آیت‌الله خویی هم بر پیکر ایشان نماز خواند.

وی در پاسخ به این سوال که «چرا خود امام نماز نخواندند؟» گفت: تدبیر حاج احمد آقا بود. شاید برای رعایت حال امام بود.

۱ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI