دلیل سفر امیر قطر به غزه چیست ؟

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از آنا، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر امروز قرار است با ورود به نوار غزه، یک پروژه سرمایه گذاری ۲۵۴ میلیون دلاری را برای بازسازی این منطقه افتتاح کند. سخنگوی حماس در رابطه با این سفر گفته است، “سفر امیر قطر به غزه از نظر سیاسی بسیار […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از آنا، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر امروز قرار است با ورود به نوار غزه، یک پروژه سرمایه گذاری ۲۵۴ میلیون دلاری را برای بازسازی این منطقه افتتاح کند.

سخنگوی حماس در رابطه با این سفر گفته است، “سفر امیر قطر به غزه از نظر سیاسی بسیار با اهمیت است.

پایگاه خبری اسلام تایمز نیز گزارش داده که سفر امیر قطر به غزه از طریق خاک مصر و با یک بالگرد انجام خواهد شد.

این پایگاه خبری به نقل از منابع آگاه نیز نوشته که این سفر تحت تدابیر شدید امنیتی انجام می‌شود و حتی رژیم صهیونیستی نیز تدابیر امنیتی خاصی برای حفظ جان امیر قطر درنظر گرفته است.

حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر تصمیم دارد که هزار خانه برای اقشار کم درآمد و فقیر در منطقه خان یونس در جنوب نوار غزه احداث کند.

کشور کوچک قطر در ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای تاثیرگذاری بر منطقه خاورمیانه داشته است. این کشور از مخالفان جدی نظام سوریه است.

کارشناسان می‌گویند، قطر تصمیم دارد که در این سفر با جلب رضایت مسئولان ارشد حماس، دفتر این گروه را از سوریه رسماً به دوحه منتقل کند.

منابع خبری در ماه‌های اخیر بارها از تلاش امیر قطر برای سرنگونی دولت بشار اسد از طریق تسلیح معارضان و تروریست‌ها خبر داده بودند.

مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از سالیان گذشته دفتر رسمی و اصلی خود را در سوریه مستقر کرده است؛ خالد مشعل رئیس دفتر این گروه نیز در دمشق مستقر است.

پیشتر، مسئولان جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از درخواست قطر برای گشایش یک دفتر در دوحه خبر داده بودند. این جنبش العام کرده بود که با این درخواست مخالفت کرده است.

یکی از مقامات جنبش جهاد اسلامی به “السفیر” گفته بود، « با وجود اینکه جهاد اسلامی پیشنهاد قطر درباره گشایش دفتر این جنبش در دوحه بجای سوریه را دریافت کرده است، اما همواره رابطه خودش را با دولت سوریه که همه چیز تحت کنترل و اختیارش است، حفظ می‌کند.»

به گفته کارشناسان سیاسی، قطر در تلاش است که با جلب رضایت مسئولان ارشد حماس و انتقال رسمی دفتر این گروه از دمشق به دوحه، به اعتبار سیاسی سوریه در منطقه و ارتباط این کشور با مقاومت اسلامی فلسطین پایان دهد.

قطر، در جریان حمله نظامی ائتلاف نظامی غرب به رهبری آمریکا و ناتو به لیبی که منجر به اشغال یک کشور دیگر اسلامی شد نیز همکاری داشت و چند فروند جنگنده خود را برای بمباران و اعمال منطقه پرواز ممنوع در این کشور، به لیبی اعزام کرد.

امیر قطر، چندی پیش نیز رسماً خواستار اقدام نظامی کشورهای غربی و عربی علیه سوریه شده بود.

۱ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :ehsa313

خاک بر سر بی وجودتت کنن. چهار روز دیگه اون نفتتم تموم میشه از گشنگی میمیری.همشون همینطورین چه قطر باشه چه امارات یا عربستان همشون مثل سگ از اسرایل وامریکا میترسن نمیدونم چرا اسم اسلام رو با خودشون یدک میکشن،

KHAMENEI KHAMENEI