حکم حبس ۶ ساله برای ۶ دانشمند ایتالیایی

به گزارش فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، ۶ دانشمند ایتالیایی و یکی از مقامات سابق دولت این کشور به دلیل سهل‌انگاری در موضوع زلزله سال ۲۰۰۹ در «لاکوئیلا»، به ۶ سال حبس محکوم شدند. این حکم را دادگاهی محلی به جرم «قتل نفس» برای این افراد صادر کرده است. این دادگاه اعلام کرده است […]

به گزارش فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، ۶ دانشمند ایتالیایی و یکی از مقامات سابق دولت این کشور به دلیل سهل‌انگاری در موضوع زلزله سال ۲۰۰۹ در «لاکوئیلا»، به ۶ سال حبس محکوم شدند.

این حکم را دادگاهی محلی به جرم «قتل نفس» برای این افراد صادر کرده است.

این دادگاه اعلام کرده است که این دانشمندان پیش از وقوع زلزله بیانیه‌ای صادر کرده و به اشتباه به مردم نسبت به امن بودن اوضاع اطمینان داده‌اند.

پس از صدور این بیانیه، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر شهر «لاکوئیلا» را لرزاند که بر اثر آن ۳۰۹ نفر کشته شدند.

رسانه‌های ایتالیایی اعلام کرده‌اند که قاضی حکم کرده است که این ۷ نفر که همگی عضو کمیسیون ملی پیش‌بینی و پیشگیری خطرات بزرگ بوده‌اند، در مورد خطر لرزه‌های خفیفی که پیش از زمین‌لرزه روز ۶ آوریل ۲۰۰۹، اطلاعاتی «نادرست، ناقص، و متناقض» ارائه داده‌اند.

صدور حکم این افراد بیش از ۴ ساعت به طول انجامیده است. این دادگاه علاوه بر محکومیت زندان، این افراد را به پرداخت هزینه‌های دادگاه و خسارات وارده محکوم کرده است.

برچسب ها :
۱ آبان ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI