درخواست رسمی ترکیه از ایران برای کمک به ترمیم خط لوله

درحالی که صادرات گاز ایران به ترکیه درپی انفجار مجدد در خط لوله صادراتی در خاک این کشور بار دیگر متوقف شده است، مقامات ترک از ایران برای کمک به تعمیرات خط لوله صادرات گاز رسما درخواست کمک کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت ملی گاز ایران که در انفجار قبلی خط لوله […]

درحالی که صادرات گاز ایران به ترکیه درپی انفجار مجدد در خط لوله صادراتی در خاک این کشور بار دیگر متوقف شده است، مقامات ترک از ایران برای کمک به تعمیرات خط لوله صادرات گاز رسما درخواست کمک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت ملی گاز ایران که در انفجار قبلی خط لوله هم برای کمک به ترکیه اعلام آمادگی کرده بود، بار دیگر به صورت رسمی آمادگی خود را برای کمک به ترمیم این خط اعلام کرد که این بار شرکت گاز بوتاش ترکیه نیز با استقبال از این مساله، درخواست تجهیزات مورد نیاز برای ترمیم هرچه سریع‌تر خط لوله را مطرح کرده‌است.

هنوز پنج روز از بازسازی خط لوله آسیب دیده صادرات گاز ایران به ترکیه نگذشته بود که بار دیگر انفجار خط لوله در خاک ترکیه، صادرات گاز به همسایه غربی را متوقف کرد. این انفجار که در ساعات پایانی پنج‌شنبه شب در نزدیکی مرز شرقی ترکیه رخ داده است، علاوه بر متوقف ساختن جریان صادرات گاز به این کشور، ۲۸ سرباز ترک را نیز مجروح کرده است.

این انفجار در منطقه “السکرت” رخ داده، شهری در نزدیکی استان آگری در شرق ترکیه که البته به گفته مقامات ترک علت انفجار هنوز دقیقا مشخص نشده است. مقامات ترک همچنین اعلام کرده‌اند که زمان ازسرگیری مجدد صادرات گاز ایران به این کشور هنوز مشخص نیست.

به گفته مقامات ایرانی، پس از درخواست رسمی شرکت گاز ترکیه، تجهیزات درخواستی هم اکنون آماده شده و به محل حادثه ارسال خواهد شد که انتظار می‌رود با توجه به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه و سرمای هوا، ارسال تجهیزات و کمک های شرکت ملی گاز ایران در سرعت ترمیم این خط تأثیر داشته باشد.

۳۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI