Global Reaserch : آمریکایی‌ها هیچ مدرکی از حرکت ایران به سمت بمب هسته‌ای ندارد

به گزارش فارس، پایگاه تحلیلی کانادایی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی به قلم «استیفن لندمن» درباره دروغ‌گویی‌های رسانه‌ای ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی» نوشت: تقابل مرزی سوریه و ترکیه منجر به تشدید وضعیت و وخامت بیشتر اوضاع شد. شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه (FSA) با شلیک خمپاره از داخل خاک کشور خود مکان‌هایی از ترکیه را […]

به گزارش فارس، پایگاه تحلیلی کانادایی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی به قلم «استیفن لندمن» درباره دروغ‌گویی‌های رسانه‌ای ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی» نوشت: تقابل مرزی سوریه و ترکیه منجر به تشدید وضعیت و وخامت بیشتر اوضاع شد. شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه (FSA) با شلیک خمپاره از داخل خاک کشور خود مکان‌هایی از ترکیه را مورد هدف قرار دادند.

بنابراین گزارش، «اسد» به اشتباه مقصر این حادثه شناخته شد. در حالی‌که سوریه کشوری ملاحظه کار و خواهان رفع تنش است اما اردوغان تهدیدهای شدیدی را انجام داد. در این بین رویدادها نیاز به توجه دارند.

* تلاش در مقصر نشان دادن استکبار ستیزان در اولویت قرار دارد

ارتش اسرائیل حمله هوایی را بر علیه غزه انجام داد که اولین و آخرین بار نخواهد بود. این یورش یک کشته برجا گذاشت. حدود ده فلسطینی نیز مجروح شدند که حال دو تن از آن‌ها وخیم گزارش شد.

در پاسخ به این حمله جنبش مقاومت حماس و گروه جهاد اسلامی با راکت به جنوب اسرائیل حمله کردند. اسرائیل نیز بلافاصله تلافی کرد و اعمال تحریک آمیز آغاز شد. در این میان به اشتباه فلسطینیان مقصر قلمداد شدند.

روزنامه «هاآرتص» در ۸ اکتبر در تیتری با عنوان «حمله به مواضع غزه در واکنش به راکت پرانی حماس» نوشت: چندین موضع در غزه مورد حمله قرار گرفت و حداقل ۵ فلسطینی مجروح شدند.

در بیانیه نیروی زمینی اسرائیل نیز که دوشنبه انتشار یافت یک سخنگوی ارتش گفت: در پاسخ به پرتاب راکت به خاک اسرائیل، مواضع تروریست‌ها در باریکه غزه مورد حمله قرار گرفت.

در این بین یک مسجد که ارتش اسرائیل از آن به عنوان پایگاه حماس یاد می‌کند مورد حمله قرار گرفت.

*باید با ادعاهای اسرائیلی‌ها همیشه با شک و تردید برخورد کرد.

حمله یکشنبه اسرائیل غیرقانونی و تحریک آمیز بود و فلسطینیان در اقدامی که دفاع از خود بود واکنش نشان دادند. این حق آن‌ها است و قانون بین‌المللی آن‌را تایید می‌کند.

«دکتر اشرف الکودرا»، سخنگوی بهداشت و درمان غزه گفت که اسرائیل به نواحی شرقی «خان یونس» گلوله توپ پرتاب کرد که ۵ مجروح برجا گذاشت و حال یکی از آن‌ها وخیم است. در اقدامی احتیاطی نیز ۵ مدرسه غزه نیز تخلیه شدند.

پایگاه خبری «دبکا فایل»، وابسته به موساد همین خبر را گزارش کرد. در این بین تلاش‌‌ها برای عدم درج واقعیت صورت می‌پذیرد. این پایگاه خبری نوشت: به دنبال گلوله باران سنگین اسرائیل از سوی فلسطینیان، تل‌آویو با حمله هوایی و تانک‌ غزه را درهم کوبید. جهاد اسلامی و حماس نیز تهدید به حمله کردند.

دبکا فایل در ادامه نوشت که حماس و جنبش جهاد اسلامی به اقدام تحریک آمیز اسرائیل پاسخ دادند. البته این پایگاه خبری از غیرقانونی بودن اقدامات اسرائیل سرباز زد و گروه‌های فلسطینی را «خرابکار» و در ارتباط با ایران نام نهاد.

این در حالی بود که آتشباری حماس تنها پرتاب ۳۰ خمپاره و راکت‌های دست ساز بود که به هیچکس صدمه نزده بود اما اسرائیل با تانک، توپخانه و حمله هوایی حمله کرده و خسارت شدیدی را به ویژه بر غیر نظامیان وارد کرد.

* خاورمیانه به عمد گرم نگه داشته ‌می‌شود

بسیاری از حوادث رخ داده کار خود اسرائیل بوده و رهگیری و موشکافی بسیاری از آن‌ها سخت است. این رویدادها معمولاً در لحظات راهبردی و حساس رخ می‌دهند.

تنور خاورمیانه هم اکنون جوشان است و این حادثه حتی بیشتر آن‌را گرم کرد . باید به انتظار تماشای حوادث آینده ماند. انبار مهمات در این منطقه در حال فوران و خارج از کنترل هستند.

* اندیشکده‌های آمریکایی و تلاش جهت درج گزارش‌های کذب

اندیشکده «استرتفور» نیز گزارش‌های ویژه‌ای را منتشر می‌سازد. در این بین تلاش مجدد برای دور کردن حقیقت در دستور کار قرار می‌گیرد. «ویکی‌لیکس» این اندیشکده را یک شرکت منتشر کننده مسائل اطلاعاتی نامید که موارد اطلاعاتی و موضوعات درست و صحت‌دار را تنها به افراد خاص و بخش‌‌های ویژه بزرگ ارائه می‌دهد .

ویکی‌لیکس عنوان می‌کند که این موسسه نمایانگر فعالیت آژانس اطلاعاتی خصوصی است که افراد منحصر به فرد را برای همکاری در نظر دارد.

شهرت این نهاد در بهترین حالت بازهم در مظان اتهام است و کارشناسان و خبرنگارانی دارد که هدفشان ارائه گزارش‌های اطلاعاتی نادرست است.

این اندیشکده طی گزارشی در سپتامبر گذشته عنوان داشت «صف آرایی عجیب نیروهای نظامی آمریکا و فرانسه» که منظور از آن کاملاً نامشخص است. نوشته‌های این اندیشکده عادی شده‌اند و البته توجه کمتری را به خود جلب می‌کنند. با توجه به شدت یافتن تنش در خاورمیانه شاید باید شاهد وقایع خاصی در آینده باشیم.

این اندیشکده گزارش داد که حداقل ده‌ها فروند هواپیمای۱۳۰H ،۱۳۰N, HC-130P ، AC-130U و کشتی‌های نظامی در ۱۳ سپتامبر از اقیانوس اطلس عبور کرده و عازم شرق هستند. اما این هواپیماها عموماً برای وظایف خاص و عملیات ویژه هستند.

چند روز بعد گزارش می‌شود که جنگنده‌های هورنت ۱۲ Marine F/A-18 به پایگاه هوایی « مورون» در اسپانیا رسیدند.

مشخص نیست که آن‌ها عازم کجا هستند. آن‌ها می‌توانند عازم افغانستان شوند. در این میان اسکادران «هریر» در «کمپ بسشن» در ماه سپتامبر دچار ضایعات شدیدی شد و یگان دیگری جایگزینش گردید.

شاید اسکادران تازه استقرار یافته عازم ماموریت دیگری باشد. ممکن است که جنگنده‌های F/A-18s عازم خلیج فارس و ملحق شدن با نیروهای شورای همکاری خلیج فارس باشند.

تعدادی از اسکادران‌های برتر هوایی از جمله اسکادران «رپتر» اف ـ ۲۲ هم اینک در منطقه استقرار یافته‌اند. در صورت صحت این موضوع، این اسکادران برای تقویت یا جایگزینی در نظر گرفته شده است.

در اواخر ماه سپتامبر مشخص شد که صدها پرسنل نظامی و امنیتی آمریکا با وجود عدم موافقت مالی کنگره با این مسئله در عراق باقی مانده‌اند.

احتمال دارد که افراد دیگری نیز به آن‌ها بپیوندند. اجازه ادامه حضور نیروهای آمریکایی برای کمک و آموزش به نیروهای نظامی عراقی تا ۳۰ سپتامبر تمدید شده است.

«سرهنگ دوم وزلی میلر»، سخنگوی پنتاگون می‌گوید: هیچ نظامی در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۲ بلافاصله به کشور باز نمی‌گردد و در عین حال وزارت دفاع در حال تجدید نظر بر تداوم آموزش نیروهای امنیتی عراقی است.

بنابراین باید گفت که نبرد آمریکا در عراق پایان نیافته است. ادعای اوباما در این باره دروغ است. اندیشکده استرتفور سپس نوشت که «ژنرال رابرت کالسن» اعلام داشته است که نیروهای ویژه ارتش به خاطر موارد اطلاعاتی و ضد خرابکاری عازم عراق شده‌اند. شاید هواپیمای MC-130 آن‌ها را آن‌جا انتقال داده باشد.

در سپتامبر گذشته روزنامه «لوفیگارو» نوشت که ۱۰۰ نیروی ویژه فرانسوی به صحرای آفریقا جهت مقابله با شبه نظامیان مالی در شمال این کشور فرستاده شدند.

لوفیگارو همچنین گزارش کرد که هواپیمای گشت زنی دریایی ویژه رصد اطلاعات در منطقه استقرار خواهد یافت و کماندوهای نیروی دریایی فرانسه نیروهای مخصوص این کشور را تقویت خواهند کرد.

«گیدو اولیمپیو» روزنامه نگار فرانسوی در سپتامبر اعلام داشت که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در حال حاضر رد پای شبه نظامیان مستقر در «سیرنایسا» نام محل تاریخی در شرق لیبی، را می‌گیرند.

وی ادعا کرد که منابع موثق تایید کرده‌اند که نیروهای ویژه آمریکا عملیات جاسوسی و شاید ضدشورش انجام می‌دهند.

* ائتلاف آمریکا در پی یافتن طعمه‌های نظامی هستند

شاید آمریکا و فرانسه در حال تعیین موقعیت بخش‌های با اهمیت نظامی در یک منطقه که امکان درگیری در آن می‌رود و شاید نیاز به مداخله نظامی باشد، هستند. عملیات نظامی قریب‌الوقوع از پیش اعلام نشده هستند و به اهداف از پیش هشداری داده نمی‌شود . اهداف نظامی نیز با کمترین آگاهی مورد هدف قرار گرفته می‌شوند.

* ادعاهای دروغین ضد ایرانی

خبرگزاری فرانسه در تاریخ ۸ اکتبر اعلام داشت که موسسه علوم و امنیت بین‌الملل اعلام داشته است که ایران ظرف ۲ تا ۴ ماه قادر به تولید بمب هسته‌ای است.

این در حالی است که هیچ نشانه‌ای بابت اثبات این ادعا وجود ندارد. عناوین رسانه‌ها همه تهدید آمیز است. منبع اعلام خبر نیز فاقد اعتبار است.

«دیوید آلبرایت» رییس این موسسه است. او خود را به عنوان کارشناس هسته‌ای جا می‌زند در حالی‌که او بازرس تسلیحاتی قلابی سازمان ملل است. « اسکات ریتر»، رییس بازرسان ویژه سازمان ملل در امور عراق وی را کارشناس قلابی هسته‌ای نام نهاده بود.

* دروغ گویی به نام «دیوید آلبرایت»

تحلیل‌های آلبرایت از منابع غیر مستقل است و ادعاهای دروغین و غیر مشروع را در این موسسه منتشر و با ادعاهای جعلی فرافکنی می‌کند. «آلبرایت» مؤسس نهادی است که عاری از حقیقت می‌باشد. او در پی قدرت، برتری جویی و سود بردن از درگیری است. «ضد ایران بودن» در دستور کاری او است و از واشنگتن دیکته می‌شود .

او در عراق نیز همین نقش را ایفا ‌کرد. آلبرایت فرصت طلبی تمام عیار است.

* ادعاهای آلبرایت هیچ اعتباری ندارد

در سال ۱۹۶۶ وی به عنوان بازرس تسلیحاتی عراق خود را معرفی کرد. نقش آلبرایت نه علمی بلکه سیاسی بود. وی آنچه را که واشنگتن می‌خواست بشنود بیان می‌کرد. در مورد ایران نیز آلبرایت همین کار را می‌کند و گزارش‌های او هیچ اعتباری ندارد.

اوایل او مدعی شد که اگر ایران اورانیوم بیشتری را تصفیه کند و ظرف ۵ سال قادر به ساخت حداقل ۵ سلاح هسته‌ای است.

اما آن ادعا و آخرین حرف‌های وی دروغین و جعلی است. همه کشورها با رآکتورهای تجاری و میزان مناسبی اورانیوم و پلوتونیوم می‌توانند بمب هسته‌ای تولید کنند و ایران اولین کشور در این زمینه نیست. این در حالی است که تازه هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد.

موسسه علوم و امنیت بین‌الملل ادعاهای نصفه و نیمه خود درباره ایران را متوقف کرد. این موسسه به اندازه کافی برای وخیم کردن اوضاع تلاش کرد و باید حال فرونشاندن آن‌ها در اولویت قرار داشته باشد. آمریکا به همراه رسانه‌های بی‌وجدان و اندیشکده‌های مشکوک برای ایجاد نبرد تلاش‌ها و ادعاهای زیادی کردند که البته این تهدیدها واقعی و ترسناک است.

برچسب ها :
۲۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI