حمله افراطی ها به مسجدی در فرانسه + عکس

دهها نفر از اعضای یک گروه افراطی در فرانسه با یورش به ساختمان نیمه تمام مسجد شهر پواتیه در مرکز فرانسه، برای ساعاتی آن را اشغال کرده و شعارهای تندی علیه اسلام و مسلمانان مقیم سردادند. حدود ۸میلیون نفر از جمعیت فرانسه را مسلمانان تشکیل می دهند و یکی از مهمترین گروههای اجتماعی در قلب […]

دهها نفر از اعضای یک گروه افراطی در فرانسه با یورش به ساختمان نیمه تمام مسجد شهر پواتیه در مرکز فرانسه، برای ساعاتی آن را اشغال کرده و شعارهای تندی علیه اسلام و مسلمانان مقیم سردادند.

حدود ۸میلیون نفر از جمعیت فرانسه را مسلمانان تشکیل می دهند و یکی از مهمترین گروههای اجتماعی در قلب اروپا محسوب می شوند.

اگرچه افراطیون در حالیکه پارچه نوشته هایی با خود داشتند خود را به بالای بام مسجد رساندند علیه اسلام و مظاهر دینی مسلمانان شعارهای تندی سردادند اما پلیس برخورد بسیار نرمی با آنها داشت و پس از چندین ساعت گفتگو با افراطیون، آنها راضی به ترک محل شدند و برای خروج نیز به نوعی اسکورت شدند.

البته براساس اعلام منابع آگاه، سه نفر از ترتیب دهندگان این اقدام غیرقانونی بازداشت شدند که به خاطر ورود غیرقانونی به یک ساختمان بوده نه فحاشی به مسلمانان و دین اسلام.

موج اسلام هراسی در میان گروههای افراطی فرانسه ظرف سالیان اخیر رو به افزایش است و مسئولان دولت فرانسه هم تنها به اظهار تاسف درباره این اقدام شرم آور بسنده کردند.

۲۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI