اروپا با تحریم هایش باعث مرگ بیماران دیالیزی و تالاسمی میشود

بر اساس گزارش آقای‌ بان گی مون به مجمع عمومی سازمان ملل متحد، محدودیت‌های بانکی به ایران واردات دارو را مشکل کرده و بسیاری از شرکت‌های سازنده دارو بخاطر محدودیت‌های انتقال پول از فروش دارو به ایران خودداری می‌کنند. بان‌ گی‌ مون، دبیر کل سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که مردم ایران در […]

بر اساس گزارش آقای‌ بان گی مون به مجمع عمومی سازمان ملل متحد، محدودیت‌های بانکی به ایران واردات دارو را مشکل کرده و بسیاری از شرکت‌های سازنده دارو بخاطر محدودیت‌های انتقال پول از فروش دارو به ایران خودداری می‌کنند. بان‌ گی‌ مون، دبیر کل سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که مردم ایران در نتیجه تحریم‌ها فشار زیادی را متحمل شده‌اند.

افزون بر مشکلات نقل‌و انتقال‌های ارزی، افزایش قیمت دلار نیز، عامل دیگری در بالا رفتن بهای دارو، به ویژه داروهای خارجی در ایران است. گزارش‌ها از رسانه‌های داخلی ایران نیز حاکی از افزایش قیمت و کمبود برخی داروها به خاطر «تحریم‌ها» است.

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص نیز در گفت‌وگو با سایت تابناک گفت:«بیشتر از همه در داروهای بیماران سرطانی و‌ ام اس در تنگنا هستیم. البته بیماران تالاسمی و دیالیزی‌ها هم سختی‌هایی دارند و همه اینها بر اثر مشکلاتی است که ریشه در تحریم بانکی و سختی در انتقال ارز دارد.»

۲۸ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI